Kresowa Osada na mapie turystyki kulinarnej

1

Gdzie można zasmakować lokalnej kuchni i dobrze zjeść? – pytają przebywający na Roztoczu turyści. Na kulinarnej mapie regionu ważnym punktem stała się Kresowa Osada w Baszni Dolnej, gdzie dania tworzone o tradycyjne receptury.

Roztocze zaczyna zajmować coraz ważniejszą pozycję na turystycznej mapie Polski. Skutkuje to tym, że turyści chętniej przyjeżdżają na Ziemię Lubaczowską. To doskonałe miejsce na dłuższy urlop czy weekendowy wypad. Nasz region przyciąga pięknymi widokami, niezwykłymi zabytkami, ale także lokalną kuchnią, która nie dla każdego jest czymś oczywistym.

Kulinarna tradycja kultywowana jest na wsiach, ale specjałów naszego regionu zakosztować można także w wielu gospodarstwach agroturystycznych i restauracjach. Przykładem tutaj jest Kresowa Osada w Baszni Dolnej, gdzie można za niewygórowaną ceną dobrze zjeść. W odtworzonym dworku ziemiańskim mamy szansę zapoznać się z lokalnymi smakami podanymi wykwintnie, a zarazem przystępnie. Serwowane dania wykonywane są na miejscu z najwyższej jakości produktów i tworzone są o tradycyjne receptury, co sprawia, że przez cały tydzień w restauracji jest sporo gości, a w niedzielę szef kuchni ma pełne ręce roboty. Klientom do gustu przypadły szczególnie grillowane polędwiczki wieprzowe, proziaki, królik pieczony i krem z batatów. W menu znajdziemy także szwaby i pstrąga roztoczańskiego. W Kresowej Osadzie podawane są również dania trudno dostępne w innych restauracjach: pierogi z gęsiną, czulent, gołąbki z dziczyzną, żeberka z pieca i golonka, ale także zupa pokrzywowa. Szef kuchni na deser poleca paschę – deser żydowski na swojskim twarogu z żółtkami i bakaliami. Wieczorem zaś warto zamówić piwo swojskie i sezonowe.

Menu dostępne jest na stronie internetowej Kresowej Osady.

Restauracja czynna jest od poniedziałku do soboty w godz. 11:00 – 18:00, w niedziele i święta w godz. 11:00 – 20:00.

 W Kresowej Osadzie można zrealizować bon turystyczny.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here