Własny ogród to doskonałe miejsce, aby stworzyć w nim przydomową strefę relaksu. Nie musi się to wiązać z koniecznością poniesienia dużej inwestycji, gdyż do realizacji planu potrzebujesz jedynie odpowiedniego wyposażenia. Najprostszym z nich jest leżak, ale jaki wybrać, aby odpoczynek na nim był komfortowy? Przygotowaliśmy krótki poradnik zakupowy, który pomoże Ci podjąć decyzję.

Leżak ogrodowy – z jakiego materiału?

Meble wypoczynkowe powinny być wybierane pod kątem indywidualnych potrzeb oraz własnego gustu. Należy też uwzględnić parametry techniczne produktu, gdyż leżak ogrodowy musi być wytrzymały i służyć Ci przez wiele lat. Pierwszą decyzją, z którą będziesz się musiał zmierzyć podczas zakupu, jest wybór materiału, z którego został wykonany mebel. W sprzedaży są dostępne:

  • – leżaki na metalowym stelażu,
  • – leżaki drewniane,
  • – leżaki z tworzywa sztucznego.

Najbardziej funkcjonalne i wytrzymałe rozwiązanie stanowią meble o metalowej lub aluminiowej konstrukcji. Są trwałe i odporne na uszkodzenia oraz duże obciążenia. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również klasyczne leżaki drewniane, gdyż idealnie komponują się z roślinnością w ogrodzie.

Leżak ogrodowy – jaki model?

Kolejnym krokiem podczas poszukiwania idealnego leżaka, jest wybór rodzaju konstrukcji. W tym przypadku wiele zależy od Twoich oczekiwań i sposobu korzystania z mebla. Jeżeli od leżaka oczekujesz wysokiej funkcjonalności, niezastąpiony będzie model grawitacyjny z regulowanym siedziskiem oraz podłokietnikami i zagłówkiem. Możesz go ustawić do najwygodniejszej pozycji, tworząc z niego leżankę lub wygodne krzesło.

Ciekawą propozycją są też leżaki ogrodowe z daszkiem i stelażem na kółkach. Sprawdzą się podczas kąpieli słonecznych, chroniąc twarz przed intensywnymi promieniami. Najbardziej uniwersalny wybór stanowią klasyczne leżaki drewniane na prostej ramie i z materiałowym siedziskiem. Są małe i poręczne, dlatego możesz je ze sobą zabrać nawet na wakacje.

Leżaki ogrodowe – ranking

Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy krótki ranking z propozycjami leżaków, które naszym zdaniem są najlepsze:

  1. 1. leżak grawitacyjny z zagłówkiem,
  2. 2. leżak ogrodowy z daszkiem,
  3. 3. leżanka składana z zagłówkiem i daszkiem,
  4. 4. leżak drewniany z tkaniną,
  5. 5. impregnowany leżak drewniany z podłokietnikami.

Tak naprawdę ciężko zdecydować, który model jest najlepszy, gdyż każdy ma inne oczekiwania względem wypoczynku. Najważniejsze jest jednak to, aby leżak ogrodowy był starannie wykonany, wytrzymały i odporny na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here