Mela Koteluk & Kwadrofonik z koncertem w Lubaczowie

0

W piątkowy (16.07) wieczór w Państwowej Szkole Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie z koncertem „Astronomia poety. Baczyński” wystąpili Mela Koteluk & Kwadrofonik. Wydarzenie było muzyczną inauguracją Festiwalu Dziedzictwa Kresów na ziemi lubaczowskiej.

Mela Koteluk – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, zyskała popularność m.in. za sprawą świetnie przyjętego albumu „Spadochron”, który ukazał się w 2012 r. Od tego czasu artystka z roku na rok zyskuje coraz większe grono fanów. Tym razem Mela Koteluk dała poznać się z zupełnie innej strony. Wraz z Bartkiem Wąsikiem – pianistą z kwartetu Kwadrofonik, stworzyła wyjątkową płytę, w której uwidacznia swoją charyzmę i wrażliwość. Praca była nieco utrudniona. Album z powodu pandemii, nagrywany był na odległość. Artyści spotkali się na żywo tylko raz, a dalsze prace nad utworami odbywały się wirtualnie.

Płyta „Astronomia poety. Baczyński” powstała z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego i jest kolejną muzyczną odsłoną działań Muzeum Powstania Warszawskiego. Na krążku pojawiły się piosenki powstałe na podstawie wierszy poety czasu wojny – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Koncert zorganizowała Gmina Lubaczów w ramach tegorocznego Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Michalski.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here