Śmigłowiec LPR lądował w Wielkich Oczach i Horyńcu-Zdroju

6

W środę (14.07) przed południem śmigłowiec ratowniczy LPR lądował w Wielkich Oczach. Interwencja dotyczyła 4-letniego dziecka, które w Krowicy Samej wypadło z okna. Dwie godziny później śmigłowiec dotarł do Horyńca-Zdroju, skąd musiał przetransportować mężczyznę z urazem kręgosłupa.

fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

Przed godziną 10:00 pogotowie ratunkowe zostało wezwane do miejscowości Krowica Sama, gdzie 4-letnie dziecko wypadło z okna. Ze względu na objawy wstrząsu urazowego konieczny był pilny transport do szpitala. Drogą lotniczą w ciągu ok. 10 minut trafiło do Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu na oddział chirurgi dziecięcej.

Drugie wezwanie zespołu ratunkowego przyszło tuż po godzinie 12:00 i dotyczyło dorosłego mężczyzny, który spadł z drabiny w miejscowości Horyniec-Zdrój. Okazało się, że poszkodowany ma uraz kręgosłupa i zaburzone czucie w kończynach dolnych. Konieczny był szybki transport na oddział neurochirurgii w Rzeszowie, dlatego znów zdecydowano się na wezwanie lotniczego pogotowia ratunkowego.

elubaczow.com, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

6 komentarze

  1. Najpierw tuż przed godziną 10 Dyspozytornia Medyczna DM 09 Rzeszów zadysponowała nasz zespół do miejscowości Krowica Sama – tak zdarzenie na swoim fb opisuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Wg mnie dobrze napisali.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here