Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg wraz Poseł na Sejm RP Teresą Pamułą opowiadały o Polskim Ładzie i programie „Po pierwsze Rodzina”. Briefing prasowy zorganizowano w piątek (16.07) w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubaczowie.

W czasie rozmów omówiono kompleksową strategię przezwyciężenia skutków pandemii oraz plan odbudowy naszego kraju w zakresie polityki prorodzinnej, infrastrukturalnej i gospodarczej. Polski Ład to także plany obniżenia podatków dla 18 mln Polaków, inwestycje, które wygenerują 500 tys. miejsc pracy (Rząd chce uruchomić Program Inwestycji Strategicznych), emerytury bez podatku (do 2 500 zł). Nowe rozwiązania mają dotyczyć także osób zaciągających kredyt mieszkaniowy oraz zminimalizować formalności dla tych, którzy chcą wybudować dom do 70m2.

Poprawę mają odczuć także rolnicy. W tym przypadku zaplanowano opracowanie i przyjęcie Kodeksu rolnego, który ureguluje zasady i podstawowe prawa dotyczące gospodarstwa rolnego i pozwoli rozdzielić małe gospodarstwa od farm rolnych, podwyższenie dopłat za paliwo do 110 PLN za 1 ha oraz umożliwienie rolnikom na terenie całej Polski handlu detalicznego (termin wejścia IV kwartał 2021 r.). Zostać wdrożone mają także ubezpieczenie dla upraw i hodowli rolnej od klęsk żywiołowych i skoków cen.

Po spotkaniu w Lubaczowie Minister Marlena Maląg udała się do Horyńca-Zdroju, gdzie w Parku Zdrojowym, podczas Pikniku Rodzinnego, spotkała się z mieszkańcami gminy.

Galeria zdjęć.

AH, elubaczow.com

16 komentarze

 1. Program „Po pierwsze Rodzina” w porządku, nie mam nic przeciwko. Mam nadzieję, że znikną serca za zbieranie nakrętek by zakupić protezę czy opłacić rehabilitację, koszty leczenia onkologicznego dzieci. Znikną zbiórki pieniędzy na leczenie dzieci, operację. Po pierwsze Rodzina to rozumiem dostęp do specjalistów, a nie czekanie więcej niż pół roku do endokrynologa czy innych lekarzy.

 2. Przydałby się komentarz ekonomisty, a nie suche obietnice. Ten Nowy Wał uszami wam wyjdzie. Mniej zarabiający się cieszą bo bogatsi będą płacić wyższe podatki. Dzięki temu bolszewicy Jarosława szybko zniszczą klasę średnią i wszyscy Polacy będą ciułać za dochód gwarantowany. Komuno wróć!! Znowu będzie czy się stoi czy się leży…

   • Wały to wy jesteście. Wyznawcy złodziejskiej szajki tuska. A jeżeli ten program się powiedzie to odwołacie swoje żałosne pierdolamento? Oczywiście nie, bo waszym zadaniem jest tylko szczuć i obrażać, wały żałosne.

    • Czekaj, jak to złodziejskiej szajki tuska? 6 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, wszystkie instrumenty państwowe w jednych, kaczych rękach i żadnych skazańców? Mizerne zarzuty dla Nowaka, totalnie niezwiązane ze „złodziejskimi” czynami o których drze kacza, „zdradziecka morda” z trybuny sejmowej, a wraz z nim, tymi samymi bredniami, jak baranie gówno sypią sympatycy PiS. Skoro Tusk i świta kradli, przejadali nasze pieniądze, dlaczego PiS ich nie pociągnie do odpowiedzialności?

     Wcześniej darcie ryja na Grodzkiego, a teraz na Tuska? Zmiana narracji?

     Kilka dni temu Samuel Pereira, szef portalu tvpinfo przerżnął sprawę z Grodzkim, nad czym tak oto „ubolewa”: „Wyrażam ubolewanie, że 20.12.2019 r. opublikowałem na Twitterze wpis, w którym wyraziłem błędną opinię, że Marszałek Tomasz Grodzki przyznał się, że przyjął łapówkę w postaci koperty z 2000 zł. Wyrażone przez mnie zdanie wynikało ze złego zrozumienia publikacji medialnych.”

     Tego samego dnia Karnowscy przepraszali Onet… takie mamy dziś dziennikarstwo za nasze pieniądze.

     • Małe sprostowanie. Zarzuty poważne, ale dowody mizerne. Ziobro (Zero), którego w końcu Kurski wpuścił do TVP, pluje na stół o nowych dowodach w sprawie, łamaniu WhatsApp’a, Signal’a i innych komunikatorów, a jak wszyscy wiemy – nie mają nic. Córka Nowaka wpłaca 1mln złotych poręczenia i sprawa stanęła w miejscu. A przypomnij mi – od kiedy trwa śledztwo?

      Druga sprawa… Kilka dni temu dostałem wezwanie na przesłuchanie o czyn z art. 286 („oszustwo”). Oczywiście już dowiedziałem się o jakie oszustwo chodzi. O lot OLT Express z 2012 roku, który się nie odbył. Dzwoniłem w tej sprawie też do swoich znajomych (6 osób), dwie z nich również otrzymało takie wezwanie na przesłuchanie. Ta sama formatka. Chodzi o kwotę niespełna 200 zł. Tusk wrócił do polskiej polityki, nie mają . Wszyscy wiemy, że sprawa Amber Gold i OLT Express jest już dawno zamieciona pod dywan. Nieudacznictwo naszej prokuratury, sądownictwo, układy – taką władza serwuje nam jakość życia. Za naszą, społeczną zgodą.

      Dlaczego uważasz Nowaka za złodzieja i gangstera? Na jakiej podstawie. Pytam serio, chciałbym w końcu podyskutować na argumenty.

     • Odezwał się tow. Miler (= zero – jako wierny sługa tow. Putna skasował gazociąg z Norwegii, który mógł już być od 20 lat! 🙁 ) . Sam jesteś mizerniutki, a dowody na Nowaka potężne, łącznie z ukrytą kasą. W dodatku większa ich część zebrana przez Ukraińców, pewno też w służbie polskiej prawicy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here