Przed nami pierwszy weekend Festiwalu Dziedzictwa Kresów [PROGRAM]

4

Już w czwartek (15.07) rozpoczyna się jeden z najciekawszych festiwali poświęconych historii i dziedzictwu Kresów organizowanych w naszym kraju – Festiwal Dziedzictwa Kresów, który potrwa do 1 sierpnia. Gmina Lubaczów, jak co roku, przygotowała dla uczestników wiele atrakcji. Póki co przedstawiamy program na najbliższy weekend.

Festiwal zainaugurowany zostanie w czwartek (15.07) o godz. 18:00 w Muzeum Kresów w Lubaczowie sesją popularno-naukową pt. „Kresy najbliższe”. W piątek (16.07) o godz. 17:30 będziemy mogli się udać w międzygwiezdne (i nie tylko) podróże ze Stanisławem Lemem. W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie porozmawiać będzie można z drem hab. Maciejem Wróblewskim. Po spotkaniu o godz. 20:00 w Państwowej Szkole Muzycznej z koncertem „Astronomia poety. Baczyński” wystąpi Mela Koteluk & Kwadrofonik. Z kolei o godz. 20:30 na Rynku w Lubaczowie ruszy „Cykl wizyt w Kosmosie z powieści Stanisława Lema”, czyli odbędą się pokazy astronomiczne AstroWidoki. O godz. 22:00 wyświetlony zostanie mapping połączony z pokazem laserów „Życie nie z tej ziemi”.

W sobotę (17.07) organizatorzy zapraszają na lubaczowski Mały Targ. Tam o godz. 21:00 w ramach kina plenerowego będzie można obejrzeć melodramat „Zimna wojna”. Natomiast w niedzielę (18.07) przybliżona zostanie nam kultura żydowska. O godz. 11:00 w Muzeum Kresów odbędzie się sesja popularnonaukowa, a od godz. 17:00 na Małym Targu oglądać będzie można wystawę fotografii wielkoformatowych przedstawiających żydowskie życie w przedwojennym Lubaczowie i degustować potrawy żydowskie, bo z pokazem kuchni żydowskiej wystąpi Michał Lachur. Dla dzieci przygotowane zostaną zajęcia i tańce. Ponadto o godz. 19:30 wystąpi Lubaczów Klezmer Trio, Marek Majcher zaprezentuje klezmerski recital akoredonowy i pojawi się zespół „Sholem” z Krakowa.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: www.festiwalkresow.pl.

AH, elubaczow.com

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here