Szanowni Państwo,

prosimy przyjąć nasze przeprosiny za niedogodności w dniu 13 lipca 2021 r., związane z
brakiem wody od godziny 21:30 (w komunikacie przewidywana była godzina 23.30.).
Utrudnienia w dostawach wody spowodowane zostały ogromnym zwiększeniem jej poboru.

Wiele dni bezdeszczowych i ekstremalnie wysoka temperatura spowodowały, że duże ilości wody zużywane są do podlewania ogrodów i trawników. Proces podlewania realizowany w godzinach nocnych jest szczególnie uciążliwy dla systemu dostarczania wody dla miasta, bo właśnie godziny nocne wykorzystywane są do uzupełniania wody w zbiornikach w hydroforni, z których to pompy dostarczają ją do sieci wodociągowej. Obecnie proces ten jest zaburzony i konieczne są okresowe przerwy w dostawach wody właśnie w godzinach nocnych celem uzupełnienia zapasu wody w zbiornikach.

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy dodatkową studnię głębinową, co powinno częściowo
wyrównać ilość zużywanej wody w czasie największego jej poboru z ilością wody, którą są w stanie dostarczyć nasze studnie głębinowe.

Obecne, ekstremalne warunki pogodowe pokazują konieczność dalszej rozbudowy systemu dostarczania wody. Musimy zaplanować budowę kolejnych zbiorników na terenie hydroforni oraz wiercenie nowych studni głębinowych.

Jednocześnie apelujemy do Państwa o racjonalne wykorzystywanie naszej uzdatnionej wody do podlewania, gdyż ma to bezpośredni wpływ na komfort mieszkańców w dostępie do wody w celach bytowych.

Przepraszamy Państwa za zaistniałą sytuację.

Dyrektor MZGKiM
Tadeusz Winiarz

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here