Kawa czy herbata? To pytanie, które bardzo często można usłyszeć w polskich domach o poranku. Zarówno jeden, jak i drugi napój ma swoje zalety, jednak warto wiedzieć, jakie mają one właściwości i jak mogą działać na nasz organizm. Zobacz jaki napój warto zaparzyć sobie z samego rana, aby dobrze zacząć dzień i pobudzić się przed pracą lub szkołą. 

Picie kawy z rana – czy to dobry pomysł?

Wiele osób sięga po kawę po to, aby się pobudzić i nabrać energii np. po nieprzespanej nocy. Nic w tym dziwnego, ponieważ kawa jest znana z tego, że zawiera kofeinę, która działa pobudzająco na organizm, przez co mamy wrażenie, że po jej wypiciu mamy więcej energii i chęci do działania. To jak zadziała na nas filiżanka kawy, jest kwestią indywidualną, ponieważ nie każdy odczuje pobudzające właściwości tego napoju.

Wiele osób narzeka na to, że nawet po wypiciu mocnej kawy nie czuje pobudzenia, a zmęczenie jest na podobnym poziomie co przed wypiciem tego napoju. Co ciekawe niektóre osoby nie czują się dobrze po wypiciu napoju z tak dużą ilością kofeiny, jak kawa. Drżenie rąk, niepokój oraz inne nieprzyjemne objawy po wypiciu kawy mogą być sygnałem, że być może lepiej jest zrezygnować z picia mocnej kawy tuż po przebudzeniu.

Najlepsza kawa ziarnista jest dostępna w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, które zajmują się wyłącznie sprzedażą tego typu produktów. Warto jest zainwestować w ziarna wysokiej jakości, ponieważ są one smaczniejsze niż kawa mielona z supermarketu, a do tego mogą lepiej działać na nasz organizm. Jeśli picie kawy z rana Ci służy, to jest to dobry pomysł i nie musisz rezygnować z kawy do śniadania.

Herbata zamiast kawy

Istnieje mnóstwo rodzai herbat – herbata czerwona, czarna zielona i wiele innych. Tak szeroki wybór daje możliwość dobrania dla siebie najlepszego napoju, który będzie korzystnie wpływał na zdrowie i samopoczucie. Herbata podobnie jak kawa zawiera kofeinę jednak w znacznie mniejszym stężeniu. Taki napój jest więc łagodniejszy w działaniu i sprawdzi się dla osób, które po wypiciu kawy czują się nie najlepiej. W herbacie znajdują się antyoksydanty, które wykazują działanie antynowotworowe.

A więc co lepiej wypić z rana – kawę czy herbatę? Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Jedni są miłośnikami kawy i nie wyobrażają sobie poranka bez jej udziału. Z kolei dla innych kawa ma zbyt mocne działanie i chętniej sięgają po herbatę. Jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań do picia kawy np. choroby serca, to bez problemu możesz sięgnąć po taki napój. Jeśli jednak nie potrzebujesz mocnego pobudzenia i np. nie odpowiada Ci smak kawy, to możesz zaparzyć sobie herbatę i to także będzie dobre rozwiązanie.

Więcej interesujących artykułów znajdziesz na stronie polskienewsy.com.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here