Dziś montując okna, należy zwrócić uwagę na szereg różnych czynników. Dopiero wtedy będziesz w stanie zamówić modele, które pozostaną funkcjonalne i zapewnią komfort przez wiele lat. Sprawdź, gdzie i jakie okna Rzeszów sprawdzą się najlepiej w Twoim domu.

5 cech, na jakie warto zwrócić uwagę, zamawiając okna do domu

Izolacja termiczna

Chcesz zadbać o odpowiednią termoizolację w swoim domu? Masz dom energooszczędny? Jeśli zamierzasz kupić okna, to koniecznie podczas zamawiania ich zwróć uwagę na taką kwestię, jak współczynnik przenikania ciepła. Dopiero gdy nie będzie on przekraczał 0,8 W/m2K, to można powiedzieć, że faktycznie takie okna spełniają wymagania domu pasywnego.

Design

Coraz częściej mamy wybór nie tylko związany z tym czy okna w Rzeszowie będą wykonane z konkretnego materiału, ale też, jakiego będą koloru. Zdecydowanie najpopularniejsze opcje to biel i brąz, gdyż są bardzo uniwersalne. Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na styl, jaki dominuje w Twoim domu i do niego dopasować design okien. Poza tym okna mogą też być wykonane w konkretnym stylu – retro, tradycyjnym czy nowoczesnym.

Wykorzystane tworzywo

Kolejnym aspektem, którego nie można zignorować w trakcie wybierania okien, jest oczywiście materiał, z którego zostały one wykonane. Obecnie istnieje wiele różnych tworzyw, które doskonale sprawdzają się przy produkcji okien. Wśród najpopularniejszych opcji jest na pewno drewno, aluminium czy też PCV. Te 3 tworzywa są przy okazji także najlepszymi rozwiązaniami, gdyż cechują się również solidnością, właściwościami termoizolacyjnymi, ale też zapewniają sporą prywatność, dzięki izolacji akustycznej.

Stopień bezpieczeństwa

Kolejnym ważnym aspektem, którego nie można pominąć podczas kupowania okien w Rzeszowie, jest bezpieczeństwo. Nowoczesne okna zostały tak zaprojektowane, żeby możliwie jak najbardziej chroniły przed włamaniami. Jak to możliwe? Istnieje wiele rozwiązań od czujników, po montowanie ukrytego okucia, klamek antywłamaniowych czy lepszej jakości oszklenia. Bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze, dlatego też wybieranie okien, które dbają o to, staje się kluczowe.

Innowacyjność

Warto też zamawiać okna, które nie tylko dzisiaj będą praktyczne, ale też jutro i za kilka lat staną się naprawdę funkcjonalne. Zwróć uwagę na modele, posiadające wywietrzniki w ramie okiennej, z cieńszymi profilami czy też takie, które mają od razu zamontowane żaluzje, a przy tym są zasilane poprzez ogniwa fotowoltaiczne.

Mamy nadzieję, że od teraz zamawianie okien w Rzeszowie będzie dla Ciebie znacznie łatwiejsze.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here