Wkładki ortopedyczne to sposób na wiele problemów ze stopami. Pomagają utrzymać stopę w odpowiednim miejscu, zapobiegając dalszym deformacjom i zmniejszając dolegliwości związanie z nieprawidłowym ułożeniem stopy. W jakich sytuacjach warto stosować wkładki ortopedyczne?

Wkładki na haluksy

Wkładki na haluksy są ważną częścią leczenia tej dolegliwości. Poprawiają ułożenie stopy, zapobiegając dalszej deformacji stopy i powstawaniu kolejnych dolegliwości jak np. palce młotkowate. Wkładki zmniejszają również nacisk na przednią część stopy, co może być przyczyną powstawania bolesnych odcisków i modzeli. Dodatkowo zmniejszają ból związany z nieprawidłowym ułożeniem stopy i amortyzują cały układ ruchu podczas chodzenia. Dzięki temu wkładki na haluksy odciążają kolana, biodra i kręgosłup. Tego typu wkładki jak Footwave Hallux należy nosić wraz z dobrze dobranymi butami.

Wkładki na płaskostopie

Niezwykle popularne są również wkładki na płaskostopie poprzeczne i podłużne. Przynoszą one nie tylko ulgę w dolegliwościach takich jak ból łydek, ale również są ważną częścią leczenia. Zapewniają prawidłowe ułożenie stopy, dzięki czemu stopniowo powstaje wysklepienie. Dodatkowo zapewniają niezbędną amortyzację stóp, a więc również bioder i kręgosłupa, zmniejszając ryzyko wystąpienia bólu i kontuzji. Wkładki na płaskostopie pozwalają również na długotrwałe chodzenie i prowadzenie normalnego życia. Powinno się je nosić co najmniej kilka godzin każdego dnia, aby po kilku miesiącach zauważyć wyraźną poprawę. Mogą je stosować dzieci od 7. roku życia, a szczególnie polecane są osobom dorosłym. Najlepiej, jeśli wkładki na płaskostopie wykonane są na indywidualne zamówienie, co gwarantuje ich dobre dopasowanie do wady danej osoby.

Wkładki zapobiegające modzelom i odciskom

Wkładki o żelowej konstrukcji można również nosić profilaktycznie, gdyż zapobiegają one powstawaniu bolesnych odcisków i modzeli. Mogą one powstawać w miejscach mocniejszego nacisku na stopę, a wkładki zmniejszają ten ucisk i dodatkowo amortyzują stopę.

Wkładki amortyzujące

Wkładki te mają na celu zmniejszenie bólu nóg i kręgosłupa związanego z długotrwałym chodzeniem. Żelowa lub silikonowa konstrukcja poprawia amortyzację podczas chodzenia, zmniejszając mikrowstrząsy, które są obciążające dla stawów. Zalecane dla wszystkich osób, które dużo chodzą lub stoją i odczuwają z tego powodu dolegliwości. Dodatkowo wkładki mogą zmniejszać ryzyko otarć i twardnienia skóry. Szczególnie polecane osobom z cukrzycą i kobietom w ciąży, ale również osobom, które chodzą np. kelnerom, czy doręczycielom.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here