Poezja Kamila Baczyńskiego wybrzmi w Państwowej Szkole Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie. W piątkowy (16 lipca) wieczór na scenie pojawią się Mela Koteluk & Kwadrofonik.

Fot. Materiały prasowe.

Artyści zaprezentują interpretację muzyczną wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którą zamieścili w albumie „Astronomia poety. Baczyński”. Płyta wydana została 24 lipca 2020 z okazji 76. rocznicy powstania warszawskiego przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Jej dystrybutorem jest Warner Music Poland. Krążek został doceniony przez krytyków i słuchaczy – zadowolił fanów Meli Koteluk, choć dostarczył im zupełnie innych wrażeń muzycznych niż do tej pory. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem artystki i Bartka Wąsika – pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji.

– Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane – mówią artyści.

Koncert, który rozpocznie się o godz. 20:00 odbędzie się z zachowaniem limitu 75% miejsc (nie dotyczy osób zaszczepionych).

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here