Od kilku lat Turcja jest kierunkiem chętnie wybieranym w ramach tak zwanej turystyki medycznej. Dużą popularnością cieszy się, chociażby przeszczep włosów, jednak na tym możliwości się nie kończą. Do Stambułu przybywają mężczyźni z krajów europejskich, arabskich lub z Rosji. Kuszą ich między innymi niskie ceny powiązane z wysoką jakością oraz dodatkowe udogodnienia. Co warto wiedzieć o takiej możliwości?

1. Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

2. Przeszczep włosów – dlaczego Turcja?

3. Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji?

Szacuje się, że każdego roku Turcję w celach medycznych odwiedza ponad 600 tysięcy osób, a dochody kraju z tego tytułu przekraczają 1,5 miliarda dolarów. To najlepszy dowód na to, jak popularne są zabiegi, między innymi przeszczep włosów w Turcji właśnie. Więcej o procedurze znajduje się w materiałach FlyMedica na: https://flymedica.pl/.

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Osoby zainteresowane przeszczepem włosów w pierwszej kolejności powinny zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi tego zabiegu. W jaki sposób przebiega cały proces? Najprościej mówiąc: w pierwszej kolejności pobiera się mieszki włosowe z określonego miejsca na ciele, a następnie umieszcza na powierzchni, w której występuje problem łysienia. Wskazaniem do zabiegu może być na przykład:

  • – łysienie androgenowe,
  • – łysienie pourazowe lub po oparzeniach,
  • – łysienie po napromieniowaniu,
  • – łysienie wynikające ze stanów zapalnych skóry,
  • – blizny pooperacyjne.

Aby zabieg transplantacji włosów przyniósł zadowalające efekty, należy dobrze ustalić przyczyny problemu.

Przeszczep włosów wykonywany może być jedną z kilku metod. Dużą popularnością cieszy się przeszczep włosów metodą FUE – działanie przynoszące bardzo dobre rezultaty. Polega ono na pobraniu mieszków włosowych z tylnej części głowy za pomocą niewielkich nacięć. Następnie mieszki włosowe, czyli grafty segreguje się, a następnie wszczepia w obszar biorczy. Proces przynosi bardzo dobre efekty, nie wymaga znieczulenia ogólnego, a blizny są mikroskopijne. Bardzo nowoczesny jest przeszczep włosów metoda DHI – dzięki specjalnemu narzędziu mieszki włosowe są pobierane i wszczepiane w tym samym momencie.

Finalne efekty zabiegu transplantacji włosów można ocenić po 12 miesiącach, jednak pierwsze rezultaty są widoczne już po 3.

Przeszczep włosów – dlaczego Turcja?

Turcja od dłuższego czasu jest liderem zabiegu przeszczepu włosów. Pacjenci chętnie wybierają ten kraj ze względu na korzystny stosunek ceny do jakości oferowanych usług. Koszt uzależniony jest od metody przeszczepu, jaka zostanie wybrana przez lekarza podczas konsultacji pacjenta. Ważne jest to, że w cenie pacjent otrzymuje pełen pakiet: zabieg, transfer na terenie kraju i pobyt w hotelu, wyżywienie, pakiety kosmetyków opiekę polskiego tłumacza w klinice i opiekę w okresie rekonwalescencji po powrocie do kraju. Do decyzji pacjenta należy decyzja czy zakupi bilet samodzielnie czy chce otrzymać go w pakiecie.

Turcja słynie z wysokiej jakości usług medycznych. W zależności od sytuacji wykorzystywana jest metoda FUE lub metoda DHI. Zabieg trwa od 3 do 6 godzin, w zależności od skali przeszczepu. W tym czasie jednak pacjent może swobodnie zmieniać pozycję lub robić sobie przerwy. Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, pacjent nie odczuwa żadnego bólu.

Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji?

Średni koszt przeszczepu włosów to ok. 2400 Euro. Cena zabiegu nie jest zależna od ilości przeszczepionych mieszków włosowych, tak jak jest to liczone w przypadku klinik w Polsce. Ta różnica w sposobie liczenia kosztów za zabieg przemawia na korzyść zabiegu w Turcji. Pacjent ma ustaloną z góry cenę, która nie zmieni się na żadnym etapie pobytu w Stambule.

Jeśli chodzi o cenę zabiegu, przeszczep włosów w Turcji nie wiąże się z koniecznością opłacenia podatku przez turystów, dlatego pacjenci z zagranicy mogą korzystać z niższych opłat w klinikach i szpitalach certyfikowanych przez Ministerstwo Zdrowia Republiki Turcji. 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here