O konflikcie polsko-ukraińskim w Cieszanowie

3

O Polakach i Ukraińcach mieszkających na Ziemi Lubaczowskiej opowiadać będzie Mariusz Zajączkowski. Spotkanie z doktorem Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk odbędzie się w poniedziałek (12.07) o godz. 16:00 w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

Rynek w Cieszanowie, 1942 r., zbiory Stanisława Szabatowskiego, kadr z pocztówki, www.archiwumcieszanow.pl

Dr Mariusz Zajączkowski wystąpi z wykładem pt. „Od konfliktu do porozumienia. Polacy i Ukraińcy na Ziemi Lubaczowskiej 1943 – 1945”. Jaka nauka wynika dziś dla nas z tej lekcji historii? Odpowiedzi na to pytanie warto szukać podczas spotkania, w czasie którego poznamy przyczyny zażegnania polsko-ukraińskiego konfliktu w obliczu wspólnego wroga: Sowietów.

AH, elubaczow.com

3 komentarze

  1. Sterta bzdur i stek kłamstw z bandytami ukraińskimi nie było żadnego porozumienia tylko tymczasowe zawieszenie broni i jedna akcja rozbicia więzienia UB w celu uwolnienia więźniów. Wielbiciel hajdamaków i rezunow z gorajca zaczyna kolejny etap zakłamywania historii i wybielania ludobójców z UPA przy pomocy swoich „historyków” .

  2. Po takim wykładzie w duchu Giedroyćia pod czujnym okiem historyka chutornika mieszkańcy Cieszanowa będą musieli przepraszać za Akcję Wisła i uciskanie Rusinów przez ostatnie kilkaset lat. Pan chutoru być może łaskawie przyjmie przeprosiny.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here