Wybranie soczewek kontaktowych może wydawać się bardzo trudnym i skomplikowanym zadaniem. Nie ma znaczenia, czy od początku chcesz nosić soczewki, ponieważ mają one korygować wadę wzroku, czy przenosisz się na szkła z okularów, a może chcesz jedynie zmienić kolor oczu. Zawsze musisz dopasować je do swoich potrzeb, by mieć pewność, że będą wygodne i łatwe w użytkowaniu. Warto więc wiedzieć na jakie aspekty trzeba zwrócić uwagę, by móc wybrać te najlepsze.

Jakie funkcje mają soczewki – dopasuj je do swoich potrzeb i trybu życia

Na rynku dostępne są różnego rodzaju soczewki kontaktowe, które mają różne funkcje. Najczęściej spotykane są korekcyjne, które mają za zadanie korygować wadę wzroku. Spotkać się można z soczewkami leczniczymi, które mają stać się opatrunkiem dla rogówki, która narażona jest na uszkodzenia i wyróżnia się dużą wrażliwością na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Coraz częściej kupowane są soczewki kosmetyczne, które mają różnorodne kolory. Zakładane są jedynie w celu chwilowej zmiany koloru tęczówki. Wszystkie te produkty powinny być odpowiednio dobrane, by spełniały swoje funkcje, a co więcej zapewniały wygodę i komfort zarówno podczas ich zakładania, jak i noszenia.

Rodzaje soczewek – materiał, z którego są wykonane ma znaczenie

Występuje kilka rodzajów soczewek kontaktowych. Bardzo często spotykane i cieszące się dużą popularnością są te wykonane z silikonu i hydrożelu. Ich największą zaletą jest to, że wyróżniają się wysoką przepuszczalnością tlenu. Dzięki temu mają doskonały wpływ na zdrowie oka, a co więcej pozwalają utrzymać poziom nawodnienia rogówki na właściwym poziomie. Modele takie jak soczewki ultraflex są odpowiednie dla osób początkujących, a także tych, które noszą je już od dłuższego czasu. Oferowane są również soczewki twarde, które polecane są osobom, borykającym się z dużymi wadami wzroku.

Soczewki kontaktowe – jakie mają wady i zalety?

Soczewki kontaktowe mają swoje wady i zalety. Do zalet można zaliczyć to, że przyczyniają się one do korekty wad wzroku, nawet tych poważniejszych, w których okulary sobie nie radzą. Warto również pamiętać, że w żaden sposób nie ograniczają one pola widzenia. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które na co dzień poruszają się samochodem. Trzeba jednak pamiętać o ich regularnej pielęgnacji i częstej wymianie, co można zaliczyć do wady.

Na początku wiele osób ma problem z założeniem soczewek, ponieważ wydawać się może, że jest to bolesne. Jednak z czasem proces ten jest bardzo prosty i nie powoduje dyskomfortu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here