Nowi funkcjonariusze wstąpili w szeregi BiOSG. Wśród nich mieszkańcy naszego powiatu

2

Dziś (8.07) w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się największe w ostatnich latach uroczyste ślubowanie, które złożyło aż 36 nowych funkcjonariuszy SG. Wśród nowo przyjętych adeptów są dwie osoby z powiatu lubaczowskiego.

fot. BiOSG

Na placu apelowym komendy Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu, 36-osobowa grupa nowo przyjętych funkcjonariuszy uroczyście ślubowała: „…służyć wiernie Narodowi Polskiemu”. Ślubowanie, w asyście pocztu sztandarowego, odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Andrzej Popko.

Wśród nowo przyjętych jest 21 kobiet i 15 mężczyzn. Za kilka dni młodzi funkcjonariusze wyjadą na kurs do ośrodka szkolenia w Lubaniu, potem  zostaną skierowani na podkarpackie przejścia graniczne gdzie rozpoczną swoją służbę.

W bieżącym roku do BiOSG planowane jest przyjęcie łącznie 120 nowych adeptów. Aktualnie, rekrutacja jest prowadzona w sposób ciągły: telefonicznie można umówić termin do składania podań. Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Galeria zdjęć, fot. BiOSG

elubaczow.com, BiOSG

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here