Rozpoczął się już nabór zgłoszeń do konkursu kulinarnego „Kresowe Jadło” organizowanego w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Każdego roku cieszy się on ogromnym zainteresowaniem, a jego zwycięzcy renomą i uznaniem.

Sięgając do tradycji kulinarnych Kresów Wschodnich, chcemy przywrócić i nadać należne miejsce kuchni kresowej; kuchni czerpiącej z bogactw natury oraz z wiedzy i dziedzictwa różnych społeczności, które przenikały się nawzajem, ale nie stapiały, tworząc tradycyjną kuchnię kresową, dziś często zapomnianą.

Zachęcamy zatem Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa podkarpackiego do odnalezienia i przypomnienia przepisów potraw tradycyjnych i wzięcia udziału w konkursie kulinarnym „Kresowe Jadło”, który odbędzie w 1 sierpnia 2021 roku w Baszni Dolnej.

Liczymy, że konkurs kulinarny pozwoli nam oraz Państwu na kultywowanie naszego dziedzictwa kulinarnego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest kuchnia wielu narodów, które koegzystowały ze sobą na ziemiach wschodnich dawnej Rzeczypospolitej.

Termin zgłaszania podmiotów upływa 23 lipca 2021 roku (liczy się data wpływu do organizatora).

Szczegóły konkursu, regulaminy i karty zgłoszeń znajdują się na stronie festiwalkresow.pl.

Materiał partnerski.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here