Wehikuł Czasu Folkowiska ruszy już w czwartek

12

W czwartkowe (8.07) popołudnie w Gorajcu rusza Festiwal Folkowisko, który potrwa do niedzieli (11.07). Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych wydarzeń oraz szereg atrakcji.

fot. Materiały prasowe organizatora, arch.

W tym roku Folkowisko obchodzi swój jubileusz, dlatego też odnosić się ono będzie tematyką („Wehikuł czasu”), zespołami i warsztatami do swojej historii. Na scenie zobaczymy gwiazdy, które przez 10 lat trwania wydarzenia zagrały na scenie Festiwalu. W tym roku wystąpią: Kapela ze Wsi Warszawa, Nasta Niakrasava, Tadirindum, Kirszenbaum, Symcha Keller z przyjaciółmi, Sviatyj, Angela Gaber, Karolina Cicha oraz Kuba Blokesz.

Folkowisko to nie tylko muzyka. W programie znalazły się również warsztaty m.in. umiejętności ludowych, nauki języka migowego, zajęcia kuglarskie i plecenie wianków. Na Festiwalu nie zabraknie także miejscowych depozytariuszy, którzy dzięki Festiwalowi mogą opowiedzieć o swoich pasjach, pokazać, że na Roztoczu Wschodnim wciąż praktykowane są tradycyjne zawody, takie jak np. ciesielka czy ziołolecznictwo. Kolejną atrakcją imprezy będą spotkania literackie m.in. z pisarzem Andrzejem Stasiukiem. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach.

– Jeśli martwisz się o to, czy twoje pociechy znajdą dla siebie jakieś zajęcie, to możemy zapewnić, że dobrze się nimi zajmiemy! Wystarczy tylko odstawić je do naszej Dzieciowioski, a my zagwarantujemy, że nie będą miały okazji do nudy – mówi Marcin Piotrowski.

Ponadto w czasie Festiwalu, w czwartek (8.07) podkreślona zostanie Operacja Czysta Rzeka. Letnia edycja dotyczy wyłącznie rzek. Sprzątanie wody z poziomu canoe/kajaku ruszyło z początkiem wakacji, ale w Gorajcu w ramach akcji odbędzie sprzątanie lądu. Dodatkowo w ramach Folkowiska Sviatyj wystąpi z koncertem dla rzeki.

Chętni mogą zgłaszać się do organizatorów na miejscu, a przez kolejne 3 dni posprzątamy rzeki: San, Wisłok i Tanew, płynąc naszymi canoe – mówi Daniel Parol, jeden z pomysłodawców i organizator Operacji Czysta Rzeka.

Wszelkie informacje na temat Festiwalu Folkowisko można znaleźć na stronie www.folkowisko.pl, oraz na Facebooku oraz Instagramie wydarzenia.

AH, elubaczow.com, inf. nadesłana

12 komentarze

  1. Pan Marcin to ten kulturalny Pan od wulgaryzmów na marszach wściekłych loch i propagowania aborcji czyli mordowania polskich dzieci? Super kompetencje do prowadzenia kulturalnych wydarzeń. Kultura
    aż ulewa mu się z ust i pięknie pachnie jak rzeczka w Gorajcu. Zaraz jak ta rzeczka się nazywa? A już wiem Gnojnik.

  2. Folkowisko będzie naprawdę do 11 lipca, to tylko taka ściepa że do 10 lipca aby się nie narażać bo masz oficjalnie zabronione mówić o tyym publicznie i kłamiesz w żywe oczy. TVPiS na którą organizator wylewał pomyje i gnojnik i było wszystko co PiS robi BEEE… Oj Panie z Gorajca jak możesz być tak dwulicowy i jak potrzebujesz zareklamować swoje Folksowisko to TVPiS wtedy dobre. Do szkoły uczyć się historii. Może pojmiesz w końcu co wydarzyło się 11 lipca i co oznacza ta data. Dziwiłeś się że zawsze pada deszcz na folkowisku a to niebo płacze przez takiego nieodpowiedzialnego syna.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here