Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego stawia na kolej i uruchamia dodatkowe połączenia, które zapewnią dojazd do popularnych ośrodków turystycznych na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, a nawet na Słowacji. Dodatkowo podróżni otrzymają darmowe wejściówki do wybranych muzeów.

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego chce zachęcić mieszkańców Podkarpacia do podróżowania koleją. W tym celu uruchomił wakacyjne połączenia z Rzeszowa do Sandomierza i Zamościa, a także na Słowację do miejscowości Medżilaborce. Z kolei z Jarosławia pojedziemy pociągiem do Lublina. Pasażerowie, którzy kupią bilet na pociąg „Wojak Szwejk” na Słowację otrzymają darmowe wejściówki do podkarpackich muzeów w ramach akcji „Pociąg do kultury”.

Pociąg „Wojak Szwejk” jadący na Słowację do przygranicznej miejscowości Medżilaborce będzie kursował przez całe wakacje od 2 lipca do 5 września – w piątki, soboty i niedziele. Dodatkowo po przyjeździe do miejscowości Medżilaborce pociąg wykona kurs do Sanoka, a stamtąd wróci z powrotem na Słowację.

ROZKŁAD JAZDY

Pociąg z Rzeszowa na Słowację (przez Strzyżów, Jasło, Krosno, Sanok i Komańczę) będzie kursował następująco:

w piątki odjazd z Rzeszowa o 5:05, przyjazd Medzilaborc o 10:24;

w soboty i niedziele odjazd o 5:59 – przyjazd o 10:24;

Powrót ze Słowacji z miejscowości Medżilaborce do Rzeszowa (przez Sanok) w piątki, soboty i niedziele – zawsze o 17:48. Przyjazd do Rzeszowa o 21:59.

Połączenie Medżilaborce – Sanok przedstawia się z kolei tak:

Piątek, sobota, niedziela wyjazd: Medżilaborce 10:31 – przyjazd: Sanok 12:12; wyjazd z Sanoka 15:45 – przyjazd Medzilaborce 17:36;

Przypominamy, aby w związku z pandemią śledzić na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych informacje dotyczące warunków wjazdu na Słowację.

POZOSTAŁE POCIĄGI WAKACYJNE

W czasie wakacji w ramach akcji prowadzonej przez Urząd Marszałkowski będzie można także pojechać z Rzeszowa do Sandomierza i do Zamościa oraz z Jarosławia do Lublina. Pociągi będą kursowały w soboty i niedziele.

ROZKŁAD JAZDY

– Rzeszów Gł. 07:32 –  Sandomierz 08:58 ;

Sandomierz 17:23 – Rzeszów Gł.18:59.

W Sandomierzu, na stacji kolejowej na turystów będą oczekiwały autobusy miejskie, którymi po okazaniu biletu kolejowego, będzie można dotrzeć do centrum miasta oraz wrócić na kurs powrotny pociągu. 

– Rzeszów Gł. 07:43 – Zamość 12:20 ;

Zamość 16:16 – Rzeszów Gł. 20:58.

Ten pociąg zatrzymuje się również w Horyńcu-Zdroju.

– Lublin 7:18 – Jarosław 12:44 ;

Jarosław 15:45 – Lublin 21:15.

To połączenie uruchamiane jest przez województwo lubelskie.    

Jak zapewniają organizatorzy wakacyjne kursy są realizowane nowoczesnymi pojazdami szynowymi wyposażonymi m.in. w systemy informacji pasażerskiej, klimatyzację oraz udogodnienia zarówno dla podróżujących z małymi dziećmi, jak i z większym bagażem czy rowerem.

AH, elubaczow.com, podkarpackie.pl

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here