Horyniec-Zdrój: Mandaty za spacer po pasie granicznym

1

Strażnicy graniczni z placówki w Horyńcu-Zdroju ukarali mandatami dwóch młodych turystów za spacer po pasie granicznym. Nastolatkowie nie zważali na graniczne oznaczenia i robili sobie zdjęcia.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (29.06) na odcinku granicy, za który odpowiadają funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Horyńcu-Zdroju. Mundurowi kontrolujący granicę zauważyli ślady dwóch osób. Chwilę później ustalili, że w rejonie przebywała wcześniej ośmioosobowa grupa turystów z woj. mazowieckiego. W godzinach popołudniowych wybrali się oni na spacer w rejon granicy. Dwóch mężczyzn w wieku 17 i 18 lat weszło na pas drogi granicznej i robiło sobie zdjęcia. Jak ustalili funkcjonariusze, młodzi turyści dłuższy okres czasu spacerowali po rejonie dobrze oznakowanym tablicami informującymi o zakazie wejścia na określony obszar.

W rozmowie z funkcjonariuszami przyznali się do popełnienia wykroczenia (wejście na pas drogi granicznej) za co zostali ukarani grzywną po 200 złotych każdy. Mundurowi wyjaśnili turystom obowiązujące zasady poruszania się w rejonie granicy państwa.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here