W niedzielę w Radrużu koncert muzyki dawnej

0

Muzeum Kresów w Lubaczowie wszystkich chętnych zabierze w niedzielę (27.06) w podróż do korzeni muzyki. W cerkwi pw. św. Paraskewy w Zespole Cerkiewnym w Radrużu o godz. 19:00 odbędzie się koncert Zespołu Muzyki Dawnej i Tradycyjnej. Wystąpi zespół VOX ANGELI.

Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu koncertów muzyki dawnej na Szlaku Architektury Drewnianej. Pierwszy odbył się już 20 czerwca w cerkwi w Michniowcu. Teraz przed nami drugi – w Radrużu. W niepowtarzalnym otoczeniu i atmosferze drewnianych zabytków będzie można posłuchać pieśni tradycyjnych z regionu Podkarpacia oraz muzyki polskiego i europejskiego średniowiecza oraz renesansu. Całość repertuaru zespołu jest wykonywana przy akompaniamencie instrumentów, które zrekonstruowano na podstawie historycznych wzorców, takich jak lira korbowa, citola, psalterium, rebab oraz bębny obręczowe.

W niedzielnym programie znalazł się koncert „Na rozstajnych drogach”. Opowiadać on będzie o żywocie człowieka grzesznego (pieśni dawne, tradycyjne i ludowe, pieśni wędrownych śpiewaków). Wysłuchać będzie można także pieśni pogranicza, obrzędowych do różańca i do tańca „A ty myła sztos dumała”. Odbędzie się również prezentacja rekonstrukcji instrumentów dawnych z podkarpackich pracowni lutniczych. Nie zabraknie wspólnego muzykowania oraz dawnych i tradycyjnych tańców dla każdego w każdym wieku. Ponadto organizatorzy w dniu koncertu zapraszają na darmowe zwiedzanie Zespołu Cerkiewnego w Radrużu.

Uczestnictwo w wydarzeniach jest nieodpłatne.

AH, elubaczow.com, Muzeum Kresów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here