We wtorek (22.06) w Lubaczowie zostało otwarte nowe studio nagraniowo – emisyjne Katolickiego Radia Zamość. Władze radia starały się od lat o jego utworzenie.

Plany rozbudowy i aktywności KRZ na Podkarpaciu są od lat konsekwentnie realizowane. Już od jakiegoś czasu w Lubaczowie pracuje stacjonarny korespondent radiowy ks. Mariusz Pastuszak, a specjalnie m.in. dla słuchaczy z powiatu lubaczowskiego przeznaczono nową częstotliwość radiową – 101.2 FM. Teraz dodatkowo utworzono nowe studio radiowe KRZ w Lubaczowie, które we wtorek (22.06) uroczyście przekazano do użytkowania.

Poświęcenia i uroczystego otwarcia dokonał JE Ksiądz Biskup Marian Rojek, Ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. Na uroczystość przybyli także Ksiądz Miłosław Żur, Ekonom Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Ksiądz Andrzej Stopyra, Dziekan Dekanatu Lubaczów, Ksiądz Roman Karpowicz, Proboszcz Parafii pw. Św. Karola Boromeusza w Lubaczowie. Uroczystość zgromadziła ponadto przedstawicieli parlamentarzystów, samorządowców, leśników, instytucji współpracujących i zaproszonych gości.

Nowo otwarte studio jest wyposażone m.in. w profesjonalny kodek IP do zdalnego nadawania, który umożliwia emisję „na żywo” programu radiowego ze studia w Lubaczowie. Pierwszy taki program KRZ będziemy mogli usłyszeć 1 września, w godzinach porannych (od 9.00 do 11.30) w ramach audycji „Poranek na Kresach”.

Galeria zdjęć z otwarcia, fot. Tomasz Mielnik.

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here