Osoby, które chcą poczytać dobre i wciągające powieści, powinny sięgnąć po książki Katarzyny Bondy, a zwłaszcza po cykl powieści, w których głównym bohaterem jest Hubert Meyer.

Katarzyna Bonda – autorka cyklu książek o Hubercie Meyerze

Katarzyna Bonda to polska pisarka i dziennikarka białoruskiego pochodzenia. Urodziła się 26 sierpnia 1977 roku w Białymstoku, natomiast wychowała się w Hajnówce. Przełomowym momentem w jej życiu był wypadek samochodowy ze skutkiem śmiertelnym, który spowodowała. Od tego momentu Bonda poświęciła się pisarstwu, a jej pierwsza powieść „Sprawa Niny Frank” zyskała uznanie wśród krytyków i czytelników.

Kim jest Hubert Meyer?

Hubert Meyer to postać fikcyjna stworzona przez „królową powieści kryminalnych” – Katarzynę Bondę. Meyer z zawodu jest profilerem, czyli psychologiem policyjnym. Jego zadaniem jest tworzenie portretu psychologicznego sprawcy, który nie jest znany. Bonda tworząc postać Huberta Meyera, wzorowała się na znanym polskim profilerze – Bogdanie Lachu.

Cykl książek o Hubercie Meyerze

Seria z Hubertem Meyerem w roli głównej składa się łącznie z 4 następujących książek:

“Sprawa Niny Frank” 

To pierwszy tom cyklu książek, opowiadających o Hubercie Meyer. Ukazała się ona w 2007 roku i była pierwszą powieścią napisaną przez Bondę. Książka opowiada o sprawie morderstwa sławnej aktorki, Niny Frank, która pewnego dnia zostaje znaleziona martwa w swoim dworku w małej miejscowości, Mielniku nad Bugiem. Odkrywaniem kolejnych tajemnic aktorki oraz tworzeniu rysu psychologicznego jej mordercy zajmuje się właśnie Hubert Meyer.

“Tylko martwi nie kłamią”

Druga część cyklu, która ukazała się w 2010 roku. Tym razem Hubert Meyer zajmuje się sprawą śmierci śmieciowego barona. Jego zdaniem może mieć ona powiązanie z morderstwem, które zostało dokonane 17 lat temu.

“Florystka”

Trzecia część serii, która miała swój debiut na rynku w 2012 roku. Historia przedstawiona w książce skupia się na zaginięciu 9-letniej dziewczynki romskiego pochodzenia. Meyer prosi o pomoc uznaną w mieście florystkę oraz matkę 11-letniego Amadeusza, który kilka lat wcześniej został okrutnie zamordowany. Jego zdaniem obie te sprawy mają ze sobą związek.

“Nikt nie musi wiedzieć”  

Czwarty tom cyklu, który pojawiła się w sprzedaży w 2021 roku, czyli prawie 10 lat od ukazania się poprzedniej części. Na Huberta Meyera czeka prawdopodobnie tym razem najtrudniejsze śledztwo w jego dotychczasowej zawodowej karierze. W Mosznej dochodzi bowiem do kolejnych morderstw, a Meyerowi oraz Rudemu trop cały czas się urywa.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here