Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafią do naszych gmin

0

Gminy z naszego powiatu otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W sumie na projekty z naszego regionu pozyskano 1 mln 700 tys. zł.

Fot. Archiwum

O środki mogły ubiegać się te miejscowości, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (PGR-y). Już opublikowana została lista gmin, które otrzymają wsparcie. Wśród nich znalazł się Gmina Horyniec-Zdrój, która wnioskowała o wsparcie inwestycji pn. „Kompleksowa przebudowa dróg na terenach byłych osiedli po pegeerowskich w gminie Horyniec-Zdrój”. Zadanie, na realizację którego władze miejscowości otrzymają 400 tys, polegać będzie na przebudowie 4 odcinków dróg na terenach osiedli, gdzie znajdowały się PGR-y. Trzy z nich ulokowane są w Horyńcu-Zdroju (około 1,5 km), a jeden – w Podemszczyźnie (około 100 m). Wszystkie drogi są w złym stanie technicznym. Wyremontowane mają być w technologii betonu asfaltowego. Szacuje się, że całość zadania pochłonie 750 tys. zł.

Na liście znalazła się również Gmina Lubaczów, która chce wykonać budowę zbiorczą sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przebudową odcinków dróg i budową chodnika w miejscowości Krowica Sama. Zakres planowanych prac ma objąć: budowę zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz tłocznej wraz z przepompowniami, budowę sieci przesyłowej, budowę przyłączy kanalizacyjnych, przebudowę zniszczonych odcinków dróg i budowę chodnika. Koszt zadania wynosić będzie 4 583 125 zł, z czego 800 tys. zł pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Z dofinansowania skorzysta także Gmina Wielkie Oczy. Otrzyma ona 500 tys na przebudowę i rozbudowę wodociągów. Planowany koszt inwestycji szacuje się na 1 mln 100 tys. zł.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here