Zawodnicy horynieckiej „Unii” wyjeżdżają na 38. Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100-polowych. Zawody zostaną rozegrane od 8 do 13 czerwca w Dąbkach (woj. zachodniopomorskie).

38. Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100-polowych to długo wyczekiwany turniej dla młodych warcabistów, ponieważ w ubiegłym roku zawody nie odbył się ze względu na pandemię koronawirusa. Teraz warcabiści LKS Unii Horyniec-Zdrój liczą, że długie przygotowania, treningi online oraz w tradycyjnej formie zaowocują medalami.

– Celem naszych zawodników są medale w turniejach indywidualnych, ale również co najmniej obrona 2 miejsca w klasyfikacji medalowej klubów, które wywalczyliśmy w 2019 roku zdobywając łącznie 14 medali – zapowiada Jerzy Zabroniak, prezes Unii.

LKS „Unię” Horyniec-Zdrój będzie reprezentowało 9 zawodników, w różnych kategoriach wiekowych:

– Tobiasz Dobrowolski i Jakub Balawender – chłopcy do lat 10,
– Jakub Papiernicki – chłopcy do lat 13,
– Dawid Basznianin i Bartłomiej Szymeczko – chłopcy do lat 16,
– Klara Kornaga, Wiktoria Węgrzyn i Julia Nazarko – dziewczyny do lat 16,
– Klaudia Zaborniak – dziewczyny do lat 23.

Wyjazd na turniej będzie sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Dziękujemy również Gminie Horyniec-Zdrój , Starostwu Powiatowemu w Lubaczowie i Nadleśnictwu Lubaczów za coroczne wsparcie finansowe i umożliwienie młodym zawodnikom udziału w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych – informują warcabiści Unii.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here