Folkowisko i CieszFanów bez dotacji Marszałka. Organizatorzy się nie poddają

13

Organizatorzy Folkowiska i CieszFanów Festiwal nie otrzymali finansowego wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego. W związku z tym wystosowali pismo do Marszałka Władysława Ortyla. Jak mówią, będą nadal promować Podkarpacie i zachęcać do odwiedzania naszego regionu.

Sygnatariusze listu, od lewej: Zdzisław Zadworny, Marlena Wiciejowska i Marcin Piotrowski.

Co roku Departament Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego przeznaczał na organizację Folkowiska od 10 do 15 tys. zł, a na CieszFanów (wcześniej Cieszanów Rock Festiwal) od 40 do 50 tys. zł. W tym roku obie imprezy nie uzyskały dofinansowania. Zaskoczyło to organizatorów więc postanowili o szczegóły zapytać w liście otwartym skierowanym do Marszałka Władysława Ortyla.

W jego treści Zdzisław Zadworny – Burmistrz Cieszanowa, Marlena Wiciejowska – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie oraz Marcin Piotrowski – Dyrektor CieszFanów Festiwal i Folkowiska podkreślają, że brak dofinansowania  z programu „Podkarpackie – przestrzeń otwarta” jest dla nich ogromnym ciosem. Zwracają jednocześnie uwagę, że wydarzenia te, choć tematycznie od siebie różne, skutecznie promują Podkarpacie i przyczyniają się do zwiększenia ruchu turystycznego w powiecie lubaczowskim.

– Jesteśmy motorem napędowym tego skrawka województwa, a zarazem wierzymy, że w wyjątkowy i nowatorski sposób opowiadamy o Podkarpaciu ukazując jego tradycję, zabytki, historię. Dodatkowo promujemy nasze województwo jako miejsce odpoczynku i wspaniałej, rodzinnej zabawy przy różnorodnej muzyce, od tradycyjnej po rockową – napisali w liście.

Sygnatariusze listu podkreślają, że mimo braku finansowego wsparcia, nie poprzestaną w promocji Podkarpacia i nadal będą zachęcać do odwiedzin naszego regionu.

Prezentujemy pełną treść listu.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

13 komentarze

 1. Drodzy Państwo,
  dementujemy informacje podane w artykule: Cieszanów Rock Festiwal nie dostawał co roku dotacji. W zeszłym roku wniosek o dotację z Urzędu Marszałkowskiego na 11. edycję CRF,
  również został rozpatrzony negatywnie. Ponadto, wg oświadczeń publikowanych przez organizatorów Ciesz Fanów w 2020 roku, wydarzenie o nazwie Ciesz Fanów jest wydarzeniem odrębnym i osobnym względem wydarzenia o nazwie Cieszanów Rock Festiwal. Nie prawdą jest więc, że Marszałek nie przyznał dotacji wydarzeniu, które od blisko 12 lat promuje region. W świetle faktów, Marszałek nie przyznał dotacji wydarzeniu, które jest organizowane od 2020 roku. Prosimy o nie publikowanie niesprawdzonych informacji.

 2. W 2020 ludzie oddawali bilety bo Cieszanów Rock Festiwal został odwołany, a na Ciesz Fanów trzeba było kupić osobny bilet. Teraz piszą, że CieszFanow to Cieszanów Rock Festiwal. Co chwila zmieniacie zdanie, a na wszystkim stracił Cieszanów Rock Festiwal. Komu to się opłaca? Czy tylko mnie to dziwi?

  • Gdy będzie ten sam człowiek dyrektorem obu festiwalu to tak będzie. Od lat mówi „jaki jest najlepszy festiwal na świecie? – Folkowisko!” Należy nadmienić że Folkowisko jest prywatnym festiwalem oddolnym, organizowanym przez człowieka z Gorajca i na własnym podwórzu. Dlaczego więc gmina wspomaga finansowo jego własny festiwal od lat. Ta sama osoba nie może dzielić wspólnej kasy na Ciesz Fanów Festiwal i Folkowisko bo kto go sprawdzi ile podzielił z tego na Folkowisko. Powinna być osoba nie z koleżków Marcina, aby patrzyła również jak kasa jest dzielona a nie spec grupa folkowiskowa, którzy z dyrektorem to jedna ręka i najbardziej cenią folkowisko. Porobili jakieś ciesz, jakby nie było całej nazwy Cieszanów, dlaczego nie mówi GorFolkowisko, GorParty

 3. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Dziwnym trafem przy Folkowisku Pan Chutor zawsze wiec jak się nazywa. Niech zastanawiają się nad nazwą przez kolejne edycje, a po tłumach w Cieszanowie nie będzie śladu. Po co było to zmieniać?

 4. Szanowni Państwo, rozumiem żal agencji za utratę dobrego zlecenia, ale skoro nie dogadaliście się to trzeba uszanować wolę miejscowych. Hejt z Waszej strony na nową odsłonę festiwalu organizowaną przy znacznie mniejszym budżecie i własnymi siłami wygląda po prostu słabo. Wy zajmijcie się swoją robotą, oni niech zajmą się swoją.

  • Ta agencja raczej nie może narzekać na brak dobrych zleceń. Myślę, że mylisz Tomaszu hejt z dyskusją i prawem do konstruktywnej krytyki. Taki to już teraz jest, że „albo jesteś z nami” albo jesteś hejterem. Chodzi o to, że sprawa tyczy się „nowej odsłony” a nie nowego festiwalu, jak to wcześniej zapewniali organizatorzy podczas zrywania umowy z agencją i ogłaszania „nowego” wydarzenia. I nic więcej. A to że „nowa odsłona” ma mniejszy budżet jest tylko i wyłącznie wyborem organizatorów z CKiS.

 5. Tutaj nie było mowy o dogadaniu się, w ub roku umowa była nadal aktualna z Arto Music & Media i miała być kolejna edycja CRF. Wiadomo kto zachłanny na wszystko Pan Chutor chciał koniecznie to przejąć, burmistrz mu na to pozwolił i zrobił z tego taki mini festiwalik. Odpowiedzialny za zniszczenie festiwalu jest Pan z Gorajca po co się pchał w nie swoje sprawy. Jak nie nadaje się do tego dlaczego pcha się do wszystkiego, aby zniszczyć. Nie unie wypowiedzieć słowa Cieszanów tylko jakieś ciesz…ciesz- cieszfanów cieszparty co to ma być. Człowiek ten w ogóle nieodpowiedzialny i albo chciał specjalnie to zepsuć albo był zachłanny na kasę i chciał dzielić z folkowiskiem. Jak to może być ten sam dyrektor dwóch festiwali w tym jednego naswoim podwórku.

 6. Wcale nie jest ta sama impreza, sami kręcicie i motacie się. W ohydny sposób przez człowieka z chutoru nad Gnojnikiem zostało to zniszczone i przejęte pod inną nazwą. Nie błaznujcie i nie ośmieszajcie się bardziej, ludzie nie są głupie i wiedzą ko to zniszczył zachłanny na kasę. Jest o jednocześnie bardzo nieodpowiedzialny człowiek, który poda swoim folkowiskiem nie ma pojęcia nad organizacją tak dużego festiwalu jaki CRF. Może zrobi malutki jak folkowisko lub festiwal wędrowania, który zawędrował w siną dal… a miało być tak fajnie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here