Umowa handlowa jest jedną z najczęściej zawieranych umów. Dlaczego warto korzystać z pomocy prawnika przy jej zawieraniu? Przedsiębiorcy nagminnie korzystają z umów gotowych w internecie. Poszukiwanie umowy zajmuje czasem kilka sekund, wydrukowanie umowy to chwila i tak, dumny przedsiębiorca prosi drugą stronę o złożenie podpisu. Miesiąc później okazuje się, że umowa nie dość, że jest bardzo niekorzystna dla przedsiębiorcy, to jeszcze skutkuje płaceniem ogromnych sum pieniędzy z różnych tytułów.

Umowy handlowe i konsultacja z prawnikiem

Współpraca z firmami, zleceniodawcami i innymi ludźmi, wymaga znajomości nie tylko danej branży, ale i prawa. Pojawia się zatem pytanie, czy z każdą umową przedsiębiorca będzie musiał biegać do kancelarii w celu jej omówienia. Usługa, jaką jest prawnik online, idealnie odpowiada na potrzeby firmy i pozwala na omówienie umów zdalnie. Drogą mailową lub telefoniczną, w zależności od potrzeb własnych.

Prawnik online — jak to wygląda w praktyce?

Przesłana umowa poddana jest prawniczej analizie, która skutkuje opinią. Umowa, która okaże się mniej korzystna, nie zostanie zatem podpisana i nie będzie skutkować większym ryzykiem dla przedsiębiorcy.

Negocjowanie umów handlowych

Negocjowanie umów handlowych to kolejna usługa, z której warto korzystać. Nie zawsze sam przedsiębiorca wie, w jaki sposób powinien negocjować, posługując się literą prawa.

Umowy B2B, czyli business-to-business

Zagadnieniem zasługującym na szczególną uwagę, są umowy B2B, czyli business-to-business. Umowy te są w dzisiejszych czasach bardzo popularne i często opłacają się przedsiębiorcą. Trzeba jednak ogromnej wiedzy oraz doświadczenia, aby taka umowa była naprawdę korzystna. Pomoc prawna będzie pomocna w sytuacji, kiedy jedna ze stron z jakiegoś powodu nie wywiąże się z ustalonych wcześniej warunków.

Przygotowanie umów przez prawnika online

Umowy handlowe to nie tylko umowy kupno-sprzedaż. Prawnik online przygotuje umowy nie tylko zgodnie z aktualną wiedzą prawniczą, ale również nie popełni błędów, o które przedsiębiorcy łatwo. Błędy te często wynikają z pośpiechu, braku staranności i wiedzy.

Błędy, jakie mogą pojawić się w umowach

Błąd, jaki najczęściej pojawia się w umowach handlowych, to brak dokładnego opisu przedmiotu umowy. Takie zaniedbania powodują, że zarówno jedna, jak i druga strona może nie chcieć wywiązać się do końca ze swoich zobowiązań. Innym częstym błędem jest brak określenia terminu oraz warunków odstąpienia od umowy. Wydawać się może, że odstąpić od umowy można zawsze, jeśli współpraca nie spełnia naszych oczekiwań. Prawo nie chroni wyłącznie przedsiębiorcy, o czym warto wiedzieć.

Poszukiwanie informacji prawniczych w sieci

Informacje, jakie przedsiębiorca znajdzie w sieci, nie zawsze są zgodne z prawem i aktualnymi przepisami. Prawnik online pomoże sporządzić umowę, która będzie nie tylko korzystna, ale też zgodna z prawem i nie pociągnie przedsiębiorcy do odpowiedzialności z tytułu jego łamania.

Skorzystaj z usług prawnika online

Umowa jest najbardziej istotnym dokumentem w każdej współpracy, ponieważ dokładnie określa nie tylko jej szczegóły, formę i czas, ale również zabezpiecza zarówno przedsiębiorcę, jak i drugą stronę, przed nieuczciwymi manewrami. Usługa prawnicza może uchronić przedsiębiorcę przed wieloma problemami.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here