Święto Bożego Ciała w Lubaczowie [PROGRAM]

0

Święto Bożego Ciała to jedno z głównych i najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół Katolicki. W tym roku odbędzie się ono 3 czerwca. Tego dnia w Lubaczowie zaplanowano uroczystości, które połączone będą z uczczeniem 30. rocznicy pobytu w naszym mieście św. Jana Pawła II.

Obchody zainaugurowane zostaną w środę (2.06) uroczystą mszą świętą dziękczynną z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży. Liturgii, która rozpocznie się o godz. 17:00 przewodniczyć będzie J. E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Po modlitwie młodzież wystąpi z programem słowno-muzycznym.

W czwartek (3.06) o godz. 9:30 rozpocznie się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msza święta odprawiona zostanie w Konkatedrze przez J.E. Ks. Biskupa Mariana Rojka i księży z obydwu lubaczowskich parafii. Następnie ruszy procesja eucharystyczna. Pierwszy ołtarz ulokowany będzie przy ul. Rynek. Drugi znajdować się będzie przy budynku Urzędu Miasta, trzeci – przy ul. Unii Lubelskiej, a czwarty – przed kościołem św. Karola Boromeusza, gdzie odbędzie się zakończenie procesji uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Po Mszy świętej z okazji 30-lecia wizyty św. Jana Pawła w Lubaczowie władze samorządowe i delegacje instytucji złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

Organizatorzy zachęcają do udekorowania flagami lub emblematami religijnymi i papieskimi balkonów, okien w domach oraz ogrodzeń.

– Zwracamy się także z gorącą prośbą do członków kółek różańcowych, stowarzyszeń i grup modlitewnych, aby zatroszczyli się o godny wygląd chorągwi, sztandarów i feretronów, które będą niesione podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci starsze i młodsze do asysty przy chorągwiach oraz do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków odbędzie się we wtorek o godz. 16.00. Rycerzy Kolumba prosimy o asystę i niesienie baldachimu w czasie procesji. W oktawie Bożego Ciała procesja ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.  – mówi ks. Dziekan Andrzej Stopyra.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here