Funkcjonariusze Straży Granicznej z Budomierza zatrzymali obywatelkę afrykańskiego państwa Komory, która podczas kontroli posłużyła się fałszywymi dokumentami. Kobieta wybierała się do pracy w Krakowie.

Obywatelka Komorów – wyspiarskiego państwa położonego pomiędzy Madagaskarem i Mozambikiem, zgłosiła się w niedzielę (30.05) do kontroli granicznej na wjazd do Polski na przejściu w Budomierzu w gminie Lubaczów. 26-letnia kobieta przedstawiła paszport wydany w jej ojczyźnie oraz polską wizę i zezwolenie na pracę. Podczas szczegółowej analizy dokumentów okazało się, że wiza oraz zezwolenie są fałszywe. Niewłaściwa była m.in. technika druku oraz brakowało wielu zabezpieczeń ukrytych w dokumentach.

Strażnicy graniczni ustalili, że cudzoziemka ostatnie 2 lata legalnie mieszkała na Ukrainie, tam też uzyskała podrobione dokumenty. Zapłaciła za nie ok. 3,5 tys. euro. Na ich podstawie chciała podjąć nielegalną pracę w Krakowie.

Kobieta usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa do czego się przyznała. Straż Graniczna odmówiła jej wjazdu. O konsekwencjach prawnych próby wykorzystania fałszywek podczas kontroli zdecyduje sąd.

elubaczow.com, BiOSG

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here