Pylony cenowe – a co to takiego?

0

Czy ich kształt lub wielkość ma znaczenie? Czy chodzi tylko o ceny? Na te i inne pytania odpowie właściciel Graffico – producent m.in. pylonów cenowych z wieloletnim doświadczeniem – Jarosław Włodarczyk – specjalista w świecie reklam.

Pylony cenowe to nic innego jak prestiżowa tablica reklamowa informująca o aktualnych cenach. Głównie stosowana przez stacje paliw. Te wysokie konstrukcje z cenami benzyny, ropy i gazu to właśnie pylony cenowe – tłumaczy właściciel Graffico.

Pylony cenowe Graffico to wizytówka stacji paliw

 – Nikogo nie zaskoczymy, oznajmiając, że w dziedzinie pylonów cenowych najważniejsze dla klientów są właśnie ceny. Pełnią funkcję informacyjną, reklamową, orientacyjną i motywującą. Stanowią kluczowy element wyposażenia stacji benzynowych. Właściwie nikt z nas aktualnie nie wyobraża sobie wjechać na stację bez tablicy z cennikiem. Stacje bez pylonu cenowego uznajemy za nieczynną, niezachęcającą, a w skrajnych przypadkach nawet odstraszającą. Boimy się szoku, czy dysonansu cenowego, którego możemy doznać już na stacji. Zaskoczenie spowodowane zestawieniem naszych oczekiwań wobec danej ceny paliwa a jej faktyczną wysokością, już na miejscu może okazać się na tyle duże i nieprzyjemne, że zaniechamy odwiedzin tej stacji. Zresztą tak samo zniechęcający może być sam strach przed takim dysonansem cenowym. Klient boi się wjechać na stację benzynową bez pylonu cenowego, ponieważ obawia się, że cena paliw będzie wygórowana. Z tego powodu stacje paliwowe bez pylonu cenowego są zdyskredytowane. Pylony cenowe naprawdę są ważne, czasem nawet najważniejsze – podsumował Jarosław Włodarczyk właściciel firmy Graffico, producenta reklam.

Nie sposób odmówić racji Panu Jarosławowi. Pylony cenowe pełnią równocześnie funkcję informacyjną i reklamową. Stacja, która nie może pochwalić się doświadczeniem,  wieloletnią obecnością na rynku czy wiarygodną marką, klientów zachęcać do odwiedzin i skorzystania z usług będzie m.in. pylonem cenowym i zaprezentowanymi na niej cenami. Oczywiście równie istotna jest lokalizacja firmy, jej wygląd czy nawet wcześniej zbudowana sieć odbiorców. Natomiast na niektóre z tych elementów stacje paliw nie mają wpływu, zwłaszcza takie, które dopiero wkraczają na rynek. Pylony cenowe zaś, to najłatwiejsza i najszybsza składowa, jaką stacja paliw może właściwie od ręki zmienić i wdrożyć ją na stałe do swojej oferty i wyposażenia. 

Wielkość ma znaczenie 

– Za mały pylon cenowy – to pylon bezużyteczny, bo jest niewidoczny – śmiało oznajmia Jarosław Włodraczyk właściciel firmy Graffico – Wielkość naprawdę ma znaczenie szczególnie, że jego odbiorcami są głównie kierowcy będący w ruchu ulicznym – dodaje.

– Widoczny pylon cenowy to taki, który ma przynajmniej 6 metry wysokości. Mniejszy nie gwarantuje odpowiedniej widoczności, a pylon cenowy, którego nie widać jest, tak jak zostało wcześniej zaznaczone przez Pana Jarosława Włodarczyka, bezwartościowy. O to przecież chodzi, by klienci dostrzegli pylon cenowy odpowiednio wcześnie i mieli czas na przyswojenie informacji oraz reakcję. Jeśli pylon cenowy będzie za mały lub za niski potencjalny klient nie zobaczy go odpowiednio szybko i zwyczajnie ominie stację – opowiada właściciel Graffico, producenta reklam.

Jakość też się liczy

Nie tylko wielkość pylonu cenowego się liczy. Istotna jest również jakość jego podzespołów, w tym wyświetlacza czy materiału poszycia. Za mały wyświetlacz z cenami paliw jest jak zbyt niski pylon –  niewidoczny, czyli bezcelowy. Pylony cenowe muszą być tak skonstruowane i stworzone z takich materiałów, które sprawią, że pylon będzie odporny i widoczny niezależnie od warunków pogodowych, pory dnia, czy roku. Dostosowanie do warunków atmosferycznych powinno być także z uwzględnieniem możliwości nie osoby młodej, zdrowej i z doskonałym wzrokiem, ale osób z wadami wzroku i wszelkimi ograniczonymi zdolnościami poznawczymi. 

Pylony cenowe to nie tylko ceny 

Pylony cenowe informują nie tylko o cenach, ale o wartościach firmy, jej estetyce i podejściu do reklamy. Często pylony cenowe to też pierwsza rzecz, czy element wyposażenia i wystroju stacji benzynowej, którą klient widzi. Stanowi więc niejako jej wizytówkę. Dlatego, warto zadbać by była nie tylko estetyczna, ale i elegancka, osadzona w nieprzemijających trendach, solidna i trwała. Inwestycja w wysokiej jakości pylon cenowy to inwestycja w stację benzynową. Inwestycja, która ma bezpośredni wpływ na sprzedaż i relację z klientami.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here