Po rocznej przerwie organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa zapraszają na spotkania z żywym słowem. Pierwsze wydarzenie odbędzie się już w piątek (28.05) o godz. 16:30 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

Festiwal zainauguruje spektakl pt. „Scenariusz dla trzech aktorów” Bogusława Schaeffera w reżyserii Grażyny Bielec. Na scenie wystąpią Jan Abramowicz, Adrian Krzych i Miłosz Mazur. Osoby, które chciałyby obejrzeć spektakl muszą wcześniej odebrać darmowe wejściówki. Dostępne są one w sekretariacie MDK. Później ruszy jeden z trzech konkursów: XXX Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”. Kolejna rywalizacja – XXVI Ogólnopolski Turniej Twórczości Jednego Poety – rozpocznie się w sobotę (29.05) o godz. 9:00. Uczestnicy na warsztat wezmą dzieła Justyny Bargielskiej – poetki, pisarki i felietonistki. Po południu rozstrzygnięty zostanie trzeci konkurs – XIX Ogólnopolski Turniej Recytatorski „Literatura dla dzieci”. Następnie, o godz. 16:30 organizatorzy zaproszą senioralną grupę teatralną na spotkanie z Justyną Bargielską. O godz. 19:00 na lubaczowskim Rynku ruszy Nocne czytanie poezji Cypriana Kamila Norwida.

Organizatorzy na niedzielny (30.05) poranek (godz. 9:00) przewidzieli warsztaty, które poprowadzi prof. Ziuta Zającówna – aktorka i reżyserka. Jednocześnie Rafał Fudalej – aktor teatralny i filmowy ruszy z przygotowaniem do Koncertu Galowego. Ten rozpocznie się o godz. 11:30. W jego trakcie odbędzie się wręczenie nagród laureatom turniejów.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii pt. „Festiwal Słowa w obiektywie”. Na ekspozycji zobaczyć będzie można zdjęcia przedstawiające poprzednie edycje wydarzenia, których autorem jest Robert Kryla – lubaczowski fotografik.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here