KOWR przekazał grunty rolne Zespołowi Szkół w Oleszycach

0

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Rzeszowie przekazał Zespołowi Szkół w Oleszycach grunty rolne.  Nieruchomości o powierzchni ok. 28 ha mają służyć celom dydaktycznym, doświadczalnym i naukowo-badawczym.

Doposażenie bazy szkoły w nieruchomości rolne umożliwi realizację innowacyjnych działań szkoły. Uczniowie dzięki nim będą mogli zdobyć umiejętności praktyczne w zakresie wykonywania prac agrotechnicznych, poznawania technologii uprawy i zbioru płodów rolnych, stosowania dobrej praktyki rolniczej, zachowania ogólnych zasad higieny i bezpieczeństwa prac w rolnictwie oraz poznania metod wytwarzania zdrowej żywności. Łącznie szkoła gospodaruje na powierzchni 60 ha. W Zespole Szkół w Oleszycach uczy się blisko 200 uczniów i słuchaczy w zawodach typowo rolniczych.

Poprawie warunków kształcenia zawodowego ma również służyć utworzenie Centrum Rolnictwa Precyzyjnego. Plan modernizacji zakłada rozbudowę jednokondygnacyjnego budynku garażowo-warsztatowego o wymiarach 11×30 m. Znaleźć w nim się mają pomieszczenia warsztatowe z pełnym zapleczem sanitarnym, magazynowym i szatniami. Powstaną  pracownie obróbki ręcznej, obróbki mechanicznej oraz spawalnia. Ponadto do remontowanego budynku dobudowane zostaną pomieszczenia przeznaczone na realizację zajęć praktycznej nauki zawodu z zakresu obsługi, diagnostyki i naprawy pojazdów rolniczych, w tym pracowni agrotroniki. Przy budynku powstanie dodatkowo plac manewrowy do nauki jazdy.

Zespół Szkół w Oleszycach prowadzi rekrutację na nowy rok szkolny. Z ofertą placówki można zapoznać się na stronie www.zseoleszyce.pl.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here