„Przystanek Poezja” z Józefą Kornagą

0

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na kolejny „Przystanek Poezja”, cykliczną imprezę promującą twórczość wybranego poety z Podkarpacia. Tym razem gościć będziemy poetkę z Lubaczowa – panią Józefę Kornagę.

Fot. Józefa Kornaga

Spotkanie odbędzie się 27 maja o godz. 18.00, z Autorką porozmawiamy o jej poezji i różnorodnych pasjach. Wiersze o miłości i o pięknie roztoczańskiej przyrody usłyszymy w interpretacji pani Józefy oraz zaproszonych gości. Spotkanie autorskie, które nosi tytuł „Wrócę do ciebie w maju” będzie można obejrzeć on-line na kanale YouTube i facebooku CK oraz na stronie Centrum Kulturalnego w Przemyślu: www.ck.przemysl.pl. Zainteresowane osoby będą mogły otrzymać także wydany specjalnie na tę okazję tomik z wierszami Autorki wraz z jej autografem.

JÓZEFA KORNAGA Od 37 lat jest mieszkanką Lubaczowa. Po mimo, że jest na emeryturze nie narzeka nudę. Każdą wolną chwilę poświęca rozwijaniu swoich pasji: czyta książki, haftuje obrusy i serwetki, pielęgnuje ogródek, w przypływie natchnienia pisze wiersze. Kocha przyrodę, szczególnym dla niej, niemal magicznym miejscem jest Roztocze. To tam się wycisza i odpoczywa. Od 15 lat jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej. Wydała tomiki poezji: „Poezja z Roztocza – uczucia i myśli ”(2014 r.) , „W zamieci kul” (2016 r.) i „To, co piękne…” (2018 r.). Tematyka jej wierszy jest różnorodna, poczynając od osobistych refleksji o przemijaniu i zmieniającym się życiu, ludzkich tęsknotach, uczuciach, po zachwyt nad pięknem przyrody. Wiersze poetki można również przeczytać w antologii „Notes poetycki” oraz antologiach wydawanych z okazji Dorocznego Spotkania Poetów, których organizatorem jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here