Przekazano promesę na nowy wóz dla OSP Horyniec-Zdrój

1

Wójt Gminy Horyniec-Zdrój wraz z Prezesem miejscowej jednostki OSP Krzysztofem Patą odebrali w Rzeszowie promesę na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

O tym, że strażacy ochotnicy z Horyńca-Zdroju otrzymają nowy wóz informowaliśmy początkiem maja. Teraz zapowiedzi zostały sformalizowane, bo w czwartek (20.05) Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis wraz z Prezesem miejscowej jednostki OSP Krzysztofem Patą odebrali w Rzeszowie promesę za zakup pojazdu wraz z niezbędnym wyposażeniem. Horyniecka jednostka jako jedyna z terenu powiatu lubaczowskiego znalazła się na liście 19 jednostek, które tego dnia odebrały promesy. W sumie na dofinansowanie zakupu 1 ciężkiego i 18 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych to prawie 16 mln złotych.

Jak poinformował komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, środki finansowe pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – ponad 1,5 mln zł. Zakupy zostały również wsparte dotacjami Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w wysokości 2,6 mln zł. Pozostałe źródła finansowania to środki Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na kwotę prawie 5 mln zł, samorządów terytorialnych – ponad 6 mln zł oraz środki przekazywane przez zakłady ubezpieczeń w wysokości pół mln zł.

W uroczystości uczestniczyli: poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków RP Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec wraz z zastępcami st. bryg. Andrzejem Marczenią i st. bryg. Danielem Dryniakiem, zastępca prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Bogusław Kida oraz przedstawiciele lokalnych samorządów i jednostek OSP.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here