Nowoczesne technologie wykorzystywane są także w zabytkowych wnętrzach. W jednej z najstarszych drewnianych cerkwi w Polsce, w XVI-wiecznej świątyni w Gorajcu w gminie Cieszanów zostały umieszczone specjalne kody QR, które umożliwiają zwiedzanie – bez przewodnika. Wystarczy mieć smartfon i wybrać jedną z trzech wersji audio, jedna przygotowana jest dla osób niewidomych.

Nowoczesnym rozwiązaniom wspomagającym turystykę przyjrzała się TVP3 Rzeszów.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego.

elubaczow.com, TVP3 Rzeszów

6 komentarze

  1. Ciągle tylko Gorajec, cerkwie i chwalenie się w telewizji co to nowego nie mają. Dość już błaznowania, jak chcą robić folkowisko to niech robią u siebie i za swoje pieniądze, a Festiwalem w Cieszanowie niech zajmie się ktoś odpowiedzialny, aby ta sama osoba nie mieszała wspólnej kasy Folkowiska i Festiwalu w Cieszanowie. Czy w wersji do pobrania jest o tym jak wojsko polskie topiło dzieci. Kto to opowiada czy nie ta sama osoba co mówiła takie rzeczy. Ten gość w filmie niby Aleksander nie jest z rodziny Marcina i udaje turystę. Wszędzie go pełno przy promocji cieszanowskiego festiwalu.

  2. Na pewno nie w cerkwi a w kościele katolickim. Kościoły mają po 200 lat i nie tylko cerkwie są stare. Jakieś 10 lat temu bez wydawania kasy na zbędną promocję działo się w Gminie Cieszanów. Były tłumy ludzi na wakacjach, działo się. Nie trzeba wydawać kasy na promocję bo turyści sami przyjadą jeśli coś będzie się działo. Pożytek taki taki z promocji regionu że wypromowali sobie Gorajec, a miasto Cieszanów ośmiesza się jakimiś cieszfanów. Kasa podatników leci na inwestycje do Gorajca. Marka miasteczka przez CRF była na najwyższym poziomie, teraz niestety wszystko trzeba budować od nowa i nie ma szans ponownie przyciągnąć tych ludzi, którzy od lat przyjeżdżali na festiwale. Teraz będzie taki mini festiwal w Cieszanowie na równi z Folkowiskiem. Gorajec zawsze chciał być z dala od nowoczesności, internetu, telewizji a teraz chwalą się nową technologią odczytywania kodów QR za pomocą smartfona. Gdzie się podziała słoma wystająca z butów?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here