Gmina Lubaczów: Sołectwo Antoniki z najlepszą Inicjatywą

0

We wtorek (18.05) w Kancelarii Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagrody w ogólnopolskim konkursie „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” etap wojewódzki. Sołectwo Antoniki z Gminy Lubaczów zostało laureatem tego etapu, a pamiątkowy dyplom z rąk Wicemarszałka Piotra Pilcha odebrała sołtys Helena Frant.

Miejscowość Antoniki została doceniona przez kapitułę konkursową za liczne inicjatywy, jakie podejmowane są przez jej mieszkańców, co bezpośrednio przekłada się na jakość ich życia i promocję wsi.

„Robimy wszystko, aby uatrakcyjnić nasze sołectwo oraz stworzyć najlepsze warunki do zamieszkania, a także spędzania czasu wolnego dla całej społeczności” – argumentuje Pani Sołtys.

Dzięki zaradności mieszkańców oraz wsparciu Gminy Lubaczów od 2014 roku w tej niewielkiej wsi powstało boisko sportowe, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, miejsce do grillowania i biesiadowania, trybuny sportowe na 100 miejsc, szatnia sportowa i sanitariaty. Antoniki stały się miejscem wypoczynku i aktywności sportowej dla osób w każdym wieku. To z pewnością wyjątkowe miejsce, gdzie ludzie dbają o siebie nawzajem i wspólny rozwój.

Gratulujemy Sołectwu Antoniki i dziękujemy Pani Sołtys, Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Ludowemu Klubowi Sportowemu oraz wszystkim mieszkańcom którzy zaangażowali się w życie społeczne i gospodarcze Sołectwa. Wasza postawa jest godna do naśladowania – czytamy na stronie Gminy Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. Anna Magda, Biuro prasowe UMWP.

elubaczow.com, podkarpackie.pl, gminalubaczow.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here