Przebudowa mostu na rzece Szkło ruszyła na dobre. W chwili obecnej za nami są już wszystkie roboty rozbiórkowe. Wybudowany został tymczasowy most objazdowy – informuje na swojej stronie Powiat Lubaczowski.

Tymczasowy most z powodzeniem przejął cały ruch kołowy, zapewniając wszystkim kierowcom (przede wszystkim rolnikom i innym mieszkańcom codziennie dojeżdżającym do pracy) bezproblemowe przemieszczanie się pomiędzy terenem powiatu lubaczowskiego i jarosławskiego. Prace przy podporach obiektu wkraczają w ostatnią fazę realizacji. Szacujemy, że do końca maja br. uda się wykonać wszystkie roboty, umożliwiające rozpoczęcie montażu konstrukcji stalowej obiektu – czytamy na stronie powiatu lubaczowskiego.

Stara, drewniana wyeksploatowana przeprawa mostowa przechodzi do historii, a w jej miejscu powstaje nowy obiekt o nośności 40 ton, który rozwiąże trwające od lat problemy związane w szczególności z przejazdem samochodów ciężarowych oraz maszyn rolniczych. 

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez Powiat Lubaczowski z Funduszu Dróg Samorządowych, wsparciu pani minister Anny Schmidt i pani poseł Teresy Pamuły oraz dotacjom finansowym Lasów Państwowych i samorządów gminnych. Koszt realizacji inwestycji obejmujący wykonanie robót budowlanych i nadzór inwestorski wyniesie 3.022.429,37 zł.

Budżet inwestycji na podstawie zawartych umów dotacji na obecną chwilę:

  • – dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych – 1.813.457,00 zł,
  • – dotacja z budżetu Gminy Wielkie Oczy – 300.000,00 zł,
  • – dotacja z budżetu Gminy Radymno – 50.000,00 zł,
  • – dotacja Nadleśnictwa Jarosław – 50.000,00 zł,
  • – dotacja Nadleśnictwa Lubaczów – 50.000,00 zł,
  • – dotacja Nadleśnictwa Narol – 50.000,00 zł,
  • – dotacja Nadleśnictwa Oleszyce – 50.000,00 zł.

W budżecie Powiatu Lubaczowskiego na realizację inwestycji zaplanowana została ponadto kwota 658.972,37 zł. stanowiąca wkład własny powiatu.

Zakończenie realizacji inwestycji zgodnie z umową z wykonawcą zaplanowane zostało na koniec sierpnia 2021 r.

Galeria zdjęć, fot. powiatlubaczowski.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here