12 maja minęło 86 lat od śmierci Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze przed pomnikiem Marszałka w Baszni Dolnej.

W uroczystości wzięli udział Teresa Pamuła – Poseł na Sejm RP , Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów, Barbara Broź  – Wicestarosta Lubaczowski, Marta Tabaczek – Przewodnicząca Rady Powiatu oraz delegacje: Radnych Rady Gminy Lubaczów, Związku Harcerstwa Polskiego, Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Baszni Dolnej, Sołectwa Basznia Dolna, społeczności lokalnej, Koła Gospodyń Wiejskich, Klubu Seniora, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej oraz Jednostek Kultury. Zebrani złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem oraz zmówili modlitwę, którą poprowadził ks. Leszek Bruśniak – Proboszcz Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej. Uczestnicy wysłuchali także patriotycznych utworów przygotowanych przez dzieci i młodzież z miejscowej szkoły.

Nie zabrakło również okolicznościowych przemówień. Poseł Teresa Pamuła przybliżyła osobę Józefa Piłsudskiego. Podkreśliła, że w dzisiejszych czasach, jest on postacią godną naśladowania. Głos zabrał również Wójt Wiesław Kapel, który zaznaczył, że Marszałek jest symbolem i synonimem Niepodległości, człowiekiem zasłużonym dla Polski, a także od 1935 roku Honorowym Obywatelem Gminy Lubaczów. Mówił, jak ważna jest pamięć i szacunek dla historii. Słowa uznania skierował do Zuchów i Harcerzy, którzy pielęgnują pamięć o przeszłości i dają świadectwo młodych patriotów.

Galeria zdjęć, fot. gminalubaczow.pl

AH, elubaczow.com

4 komentarze

    • Agent 3 mocarstw – Japonii, Austro – Węgier i Niemiec. Dla mnie zdrajca i tchórz, który obalił legalny rząd i uwięził (a potem się pozbył) generałów, którzy wygrali wojnę z Moskalem, przypisując sobie ich zasługi.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here