Lubaczowscy strażacy otrzymali awanse

0

Strażacy z Lubaczowa obchodzili w miniony piątek (14.05) swoje święto. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość była doskonałą okazją do nadania awansów.

Fot. KP PSP w Lubaczowie

Od lat strażacy znajdują się na szczycie hierarchii poważania społecznego. Ta pozycja jest jak najbardziej uzasadniona, bo to właśnie oni jako pierwsi śpieszą na pomoc potrzebującym. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną oraz wynikającymi z niej obostrzeniami i ograniczeniami, lubaczowscy strażacy swoje święto obchodzili nieco skromniej niż dotychczas. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Dariusza Wałczyka komendantowi powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie bryg. Januszowi Jabłońskiemu. W dalszej części apelu komendant przywitał zebranych, a także podziękował za służbę i pracę oraz wkład włożony w funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej.

Tego dnia liczne grono strażaków za swoją służbę otrzymało wyższe stopnie służbowe. Awanse w korpusie oficerskim dostali asp. Krzysztof Jabłoński i asp. Sylwester Czarny. Awanse o nadaniu stopnia młodszego kapitana zostaną wręczone 27 maja br. w Rzeszowie podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka. Natomiast awanse w korpusie podoficerskim otrzymali ogn. Mirosław Kubiszyn – stopień starszego ogniomistrza, ogn. Mirosław Rogowski – stopień starszego ogniomistrza, ogn. Zbigniew Woszczak – stopień starszego ogniomistrza, st. str. Henryk Wawrzaszek – stopień sekcyjnego, st. str. Piotr Kurak – stopień sekcyjnego i str. Edyta Grzesik – stopień starszego strażaka. Natomiast na wyższe stanowisko służbowe mianowali zostali: mł. ogn. Mateusz Tomaszewski – dowódca zastępu, sekc. Piotr Kurak – ratownik i sekc. Henryk Wawrzaszek – ratownik.

Galeria zdjęć, fot. KP PSP w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here