TVP3 Rzeszów o punkcie szczepień w Cieszanowie

0

Kolejny na Podkarpaciu powszechny punkt szczepień powstał w Cieszanowie. Działa na terenie krytego lodowiska dzięki współpracy z lokalnym samorządem.

Fot. Kadr z materiału TVP3 Rzeszów.

Powszechny punkt szczepień w Cieszanowie mieści się budynku krytego lodowiska pod adresem Nowe Sioło Osiedle 15 i jak jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Punkt natychmiast po otwarciu zapełnił się mieszkańcami Cieszanowa i okolicy. W kolejce ustawiło się też sporo osób młodych, w tym pochodzący z Cieszanowa studenci krakowskich uczelni. Okazało się, że w Cieszanowie można się zaszczepić dużo szybciej niż w Krakowie, punkt zaprasza także mieszkańców okolicznych powiatów.

Jacek Korzeniowski, lekarz – Uważamy, że miejsce jest bardzo dobre bo jest to lodowisko, które w lecie nie będzie używane, jest przestrzeń. Wszystko spełnia wymagania, takie jak powinien spełniać punkt szczepień masowych. Jak długo będziemy szczepić? To zależy. Na dziś zainteresowanie jest bardzo duże, mamy bardzo dużo szczepionek, jak na te chwilę to 720 szczepionek. Musimy je wykorzystać najpóźniej do soboty.

Punkt na razie szczepi preparatem Pfizera, w przyszłym tygodniu także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

– Każdy może przyjść. Od 18 roku życia może się zjawić, są wcześniejsze zapisy ale praktycznie może przyjść z ulicy dosłownie, jeśli spełnia kryteria może być zaszczepiony.

Obejrzyj materiał TVP3 Rzeszów.

elubaczow.com, TVP3 Rzeszów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here