Wiosna, to bardzo dobry czas na odświeżenie mieszkania, albo też prace związane z gruntownym remontem. Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, za oknem słońce, które śmielej wkrada się do wnętrz, więc to idealny moment na to, aby także w nich wprowadzić w życie planowane zmiany, albo dokonać małego liftingu. Dlaczego warto stawiać na wiosenne remonty i jakich błędów unikać w trakcie ich przeprowadzania? Podpowiadamy.

Wiosna – najlepszy czas na remont

Okres jesienno-zimowy skutecznie utrudnia przeprowadzenie większości prac remontowych – krótkie dni, wilgoć, chłód – to zdecydowanie nie są sprzymierzeńcy malowania ścian czy też wymiany podłóg. Wiosną, kiedy temperatura wzrasta i z powodzeniem można wietrzyć wnętrza, siłą rzeczy tego rodzaju plany remontowe można wcielać w życie. Nie bez znaczenia pozostaje także większa ilość czasu do przeprowadzania prac.

Wiosenny remont – od czego zacząć prace?

Pierwszy krok, to odpowiedź na pytanie: jaki zakres prac planujemy wcielić w życie. Kolejna, to ile środków jesteśmy w stanie przeznaczyć na remont. Istotne jest także to czy będziemy go przeprowadzać własnymi rękami czy też z pomocą ekipy remontowej. Bardzo ważnym czynnikiem determinującym zarówno jakość wykonanych prac, jak również ich szybkość jest to, na jakie materiały budowlane postawimy. Niekoniecznie warto jest na nich oszczędzać, jeśli chcemy cieszyć się długim efektem prac. Nie warto jest przekładać także kwestii wizualnych nad praktyczne, kiedy w grę wchodzi lifting pomieszczeń, które z założenia remontuje się na lata, a więc m.in. łazienka czy też kuchnia.

Regulamin ma znaczenie, czyli nie wszystkie prace remontowe można zacząć natychmiast

Rozpoczęcie wszelkich prac remontowych, które oznaczają ingerowanie w konstrukcję budowlaną powinno oznaczać dla nas zapoznanie się z regulaminem spółdzielni, jak również przewidzenie reakcji naszych sąsiadów na wszechobecny hałas i związane z nim niedogodności. Dokumenty dostępne u zarządców określają zakres prac oraz godzinny harmonogram – tego typu kwestie koniecznie weźmy pod uwagę. Nie bez znaczenia będzie także poinformowanie najbliższych sąsiadów o tym, że planujemy je przeprowadzić. Warto także wziąć pod uwagę pojawienie się odpadów budowlanych. Często będzie się to wiązało z wynajęciem kontenera. Istotne jest także wygospodarowanie przestrzeni roboczej w którymś z pomieszczeń, aby móc składować bezpiecznie zarówno materiały budowlane, jak i wspomniane odpady.

Zadbajmy także o dokładne zabezpieczenie remontowanej przestrzeni. Pomocna będzie w tym folia malarska, którą można przykryć zarówno meble, jak i podłogi. Nie bez znaczenia będzie także inwestycja w dobrej jakości środki czyszczące, jak również akcesoria typu – ściereczki z mikrofibry czy też mop, aby móc skutecznie i szybko na bieżąco usuwać wszelkie zabrudzenia. To pozwoli zaoszczędzić czas, jak również zdecydowanie ułatwi sprzątanie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here