Szkolna pracownia informatyczna powinna zostać zaprojektowana z myślą o komforcie oraz bezpieczeństwie użytkowników. Wiadomym jest, że duże znaczenie odgrywa również koszt.

Zarówno szkoły państwowe, jak i prywatne posiadają zwykle ograniczony budżet. Utrudnia to zakup wysokiej klasy wyposażenia, które będzie dostosowane do rzeczywistych wymagań nauczycieli i uczniów. Tańszą alternatywą jest pracownia terminalowa – jest to rozwiązanie ekonomiczne we wdrożeniu oraz utrzymaniu. Poniżej przedstawiono zbiór praktycznych informacji, dzięki którym podjęcie ostatecznej decyzji stanie się prostsze.

Bezproblemowe zaprojektowanie systemu informatycznego

Terminalowa pracownia informatyczna może zostać zaprojektowana szybko i bezproblemowo. Nie trzeba obawiać się zbędnych opóźnień ani innych nieprawidłowości. Oczywiście odpowiadają za to doświadczeni i wykwalifikowani fachowcy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji można zwrócić się o przygotowanie wstępnej wyceny. Należy zaznaczyć, że jeden terminal zastępuje nawet kilkanaście standardowych komputerów. Oszczędność gotówki znajduje się na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych! Usatysfakcjonuje to tych, którzy dążą do zminimalizowania kosztów przedsięwzięcia.

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/produkt/pracownia-jezykowa

Intuicyjne zarządzenie pracownią oraz aplikacjami

Opinie użytkowników potwierdzają, że pracownia terminalowa posiada wiele zalet. Jedną z nich jest intuicyjne zarządzenie. Prace konserwacyjne oraz administracyjne przeprowadzane są wyłącznie raz, co przekłada się na znaczącą oszczędność czasu. Na uwagę zasługuje fakt, że osoba zarządzająca może podglądać poszczególne stanowiska „na żywo”. Atutem jest także możliwość udostępniania danych. Nie ma konieczności stosowania zewnętrznych nośników pamięci, czy też płyt CD. Wszystko to pozytywnie wpływa na wygodę użytkowników. Trzeba dodać, że terminal nie posiada klasycznego systemu operacyjnego, a więc instalacja oprogramowania antywirusowego jest zbędna.

Niskie prawdopodobieństwo przejęcia wrażliwych danych

Terminal nie potrzebuje oprogramowania chroniącego przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem, czy też atakami hakerskimi. Jest to urządzenie zapewniające maksymalny poziom bezpieczeństwa. Minimalizuje to prawdopodobieństwo przejęcia wrażliwych danych. Wiadomym jest, że użytkownicy pracowni informatycznej mogą bez ograniczeń korzystać z sieci internetowej. Kolejnym plusem jest fakt, że to administrator udziela dostępu do konkretnych przestrzeni wspólnego dysku. Nie trzeba obawiać się, że uczniowie będą mogli korzystać z materiałów nauczyciela.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here