Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie ogłosiła nabór

0

Dzieci, które marzą o nauce gry na instrumencie muzycznym mogą zgłosić się do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie. Placówka ogłosiła nabór na rok szkolny 2021/2022.

Fot. Tomasz Michalski, arch.

O przyjęcie do klasy pierwszej o sześcioletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 6 lat oraz ma nie więcej niż 10 lat. Z kolei uczniowie, którzy chcą kształcić się w klasie pierwszej o czteroletnim cyklu kształcenia muszą mieć co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat. Do szkoły przyjęte zostaną dzieci, które pozytywnie przejdą badanie przydatności. Odbędzie się ono 31 maja i 1 czerwca. W jego trakcie sprawdzane będą uzdolnienia muzyczne i predyspozycje fizyczne do gry na wybranym instrumencie.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną osoby zainteresowane rekrutacją w PSM w Lubaczowie muszą wypełnić podanie o przyjęcie do szkoły (aktywny formularz pdf) i przesłać je na adres: sekretariat@psmlubaczow.pl do 28 maja. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej szkoły pod adresem: psmlubaczow.pl/rekrutacja.

W szkole prowadzone są lekcje gry na saksofonie, klarnecie, fortepianie, akordeonie, skrzypcach i gitarze.

– Nauka w szkole muzycznej to nie tylko wszechstronny rozwój muzyczny dziecka. To także kształtowanie wrażliwości estetycznej, rozbudzanie jego zainteresowań, kształtowanie wyobraźni, rozwijanie pamięci czy poprawa koncentracji. – zapewniają nauczyciele.

– Pracujemy zdalnie ale przygotowaliśmy dla Was muzyczny film o naszej szkole. Dołączcie do Nas. Nasza szkoła jest najlepsza! – zachęcają.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here