Jakie kije do golfa kupić?

1
Jakie kije do golfa kupić?

Pytanie „Jakie kije do golfa kupić?” nie jest trywialne. Zestaw kijów, które gracz może mieć ze sobą na polu golfowym liczy do 14 sztuk. Różnią się one zastosowaniem i rozmiarem.

Jakie kije do golfa kupić, aby już od początku mieć radość z gry?

Kij golfowy ma uzupełniać styl gry zawodnika tak, aby osiągał on jak najlepsze wyniki. Kije golfowe dobiera się tak jak np. okulary do korekcji wzroku konkretnej osoby. Golfista początkujący nie ma jeszcze wyćwiczonej techniki gry. Zalecane dla niego jest nabycie tzw. halfsetu składającego się z siedmiu kijów. Co powinno wchodzić w jego skład?

Kije do golfa – rodzaje

W zestawie powinien znaleźć się przynajmniej jeden kij golfowy z każdego rodzaju: iron, putter, fairway wood. Są one używane na innych etapach gry. W zależności od długości i elastyczności shaftu, rozmiarów i nachylenia główki przy takim samym uderzeniu kij może spowodować inny ruch piłki.

Jakie kije do golfa kupić? W zestawie!

Często stosowanym rozwiązaniem jest kupno zestawu kijów. Korzyści są dwie:

  • zestaw jest tańszy niż kije do golfa i torba kupowane oddzielnie,
  • w jego skład wchodzą kije, które wzajemnie się uzupełniają np.: jeden fairway wood, trzy irony, jeden putter.

Taki komplet pozwala na grę a jednocześnie wyczuwanie różnic pomiędzy kijami. W miarę nabywania doświadczenia do zestawu można dobierać kije pasujące do stylu gry.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć, aby kupić dobre kije do golfa?

Kije do golfa istnieją w wersji damskiej i męskiej. Pierwsze mają cieńszy grip, krótszy shaft i zazwyczaj są lżejsze – czyli dopasowane do postury kobiet.

Kije do golfa są dostępne w wersjach dla praworęcznych i leworęcznych.

Kupno zestawu nie oznacza, że musisz wziąć dokładnie te kije, które wchodzą w jego skład. Określone zazwyczaj są: typ kija i jego marka. Istnieje możliwość zmiany długości i dopasowania kija do twojego wzrostu. Dobre sklepy golfowe mają centrum fittingowe, które może zmienić grip (aby pasował do dłoni) czy kąt nachylenia łopatki.

W sezonie organizowane są demo days, na których można wypróbować sprzęt. Demo days organizowane są przez sklep golfowy Bogigolf.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here