CieszFanów Festiwal zbliża się wielkimi krokami! Organizatorzy ogłosili kolejne gwiazdy, które zamykają główny skład festiwalowej sceny. Do cieszanowskiej imprezy, która odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia na kąpielisku „Wędrowiec” dołączają: Pull The Wire, Łydka Grubasa i Psy Wojny.

Wyjątkowy line-up

W skład 15 zespołów, które wystąpią na Ciesz Fanów Festiwalu, wchodzą największe gwiazdy rocka: Kazik, Kwiat Jabłoni, Big Cyc, Jelonek, Dr Misio, Farben Lehre, Hańba!, The Analogs, Tabu, Zenek Kupatasa, Lej Mi Pół, Boleo & Follow The Riddim, Pull The Wire, Łydka Grubasa i Psy Wojny.

–  Tegoroczna edycja festiwalu będzie wyjątkowa ze względu na skład zespołów, bo zobaczymy legendy polskiej sceny jak Kazik, Big Cyc czy Psy Wojny, ale również posłuchamy nowych brzmień jak Kwiat Jabłoni czy Boleo & Follow The Riddim –  mówi dyrektor festiwalu Marcin Piotrowski.

Serce festiwalu jest przy scenie 

Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy zdecydowali się na przyjęcie wyjątkowej formy festiwalu. Kąpielisko „Wędrowiec”, na którym stanie scena główna będzie sercem całego festiwalu, bo to właśnie tam umiejscowione będzie również pole namiotowe, City NGO, miejsce przeznaczone dla najmłodszych i wszelkiego rodzaju festiwalowe atrakcje. Dodatkowo tak jak w ubiegłym roku festiwal stawia na hybrydową formę tj. niektóre koncerty będą transmitowane na żywo na stronach CieszFanów Festiwal oraz Fanów.tv, a obecni na miejscu festiwalowicze będą mogli oglądać koncerty w myśl wypracowanej podczas ubiegłorocznej edycji zasady „twój namiot twoim królestwem”. To mega rozwiązanie. Część osób idzie w pogo pod sceną, a reszta ogląda koncerty nie wychylając nosa z namiotów – opowiada uczestnik zeszłorocznej edycji CieszFanów Festiwalu Paweł Blacha.

Pandemia a festiwale

–  W obecnych czasach organizacja festiwalu na otwartym powietrzu to nie lada wyzwanie  – mówi dyrektorka CKiS w Cieszanowie Marlena Wicijowska. My jednak tak jak w zeszłym roku, chcemy podjąć wyzwanie i zrobić wszystko, aby CieszFanów Festiwal zagrał i w tym roku, w jak najbardziej bezpieczny sposób, bo to jest dla nas priorytetem – dodaje.  

Organizatorzy już teraz zapowiadają, że festiwal nie odbędzie się bez zachowania bezpiecznych odległości, obowiązkowej dezynfekcji oraz ograniczeniach w ilości osób na terenie festiwalu.  To nowa rzeczywistość, której wszyscy niestety musimy się nauczyć. W Cieszanowie przygotowani jesteśmy do przyjęcia w sierpniu nawet 5 tysięcy festiwalowiczów –  opowiada Piotrowski.

Przegląd kapel

Dodatkowym elementem CieszFanów Festiwalu jest kultowy już internetowy przegląd zespołów, który daje szanse niezależnym zespołom na pokazanie się światu. Jedenaście przeglądowych kapel już w czerwcu wystąpi dla widzów online i to fani festiwalu w głosowaniu wybiorą zwycięskie zespoły, które zagrają na cieszanowskiej dużej scenie. Na  cieszanowskiej wirtualnej scenie swoje koncerty zagrają: Trangresja, Marne Szanse, Jake Starsky, Makiwara, Pyton, Misscore, Simplicity, Hook, 4 Dziki, Klangor, Dża Dża Dziady. – – Wybór nie był prosty, bo pomimo panującej pandemii, braku prób, rozpadu wielu kapel zgłosiło się do nas ponad 50 zespołów – mówi Andrzej Klucha szef festiwalowej sceny alternatywnej.

Karnety

Do 1 lipca istnieje możliwość zakupu karnetów na wydarzenie w cenie 200 złotych. Karnet upoważnia do wzięcia udziału w koncertach, zapewnia miejsce na polu namiotowym oraz dostęp do festiwalowej infrastruktury (prysznice, ubikacje). Dodatkowo dostępne są festiwalowe pakiety tj. FAN PAKIET karnet + koszulka oraz pakiet rodzinny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.bilety24.pl.

Najświeższe informacje dotyczące CieszFanów Festiwalu dostępne są na oficjalnych kontach wydarzenia w serwisach Facebook i Instagram oraz stronie Internetowej www.cieszfanow.pl .

#latouratowane #cieszfanów

Informacja prasowa organizatora.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

  1. Niestety ktoś pozwala mu na taki cyrk. Z ekipą Folkfanów najlepiej wychodzi mu w Gorajcu. Lepiej niech zajmie się swoim folkfowiskiem. Nie może ta sama osoba rządzić jednym i drugim festiwalem oraz ta sama ekipa bo do dzisiaj nie ogłosili jakie koszty były w ub. roku festiwalu. Był opłacony z kieszeni podatników.

  2. To już jest podróbka słynnego Cieszanów Rock Festiwal. Co to za CieszFanów a może GorFajec i Folkowisko. Obiecywali rook temu że za rok na pewno powróci CRF i co wyszło? Zamiast Cieszfanów lepiej niech zrobią Folkowisko 2, a nie jakąś podróbkę nieudolną festiwalu. Z olbrzyma festiwal stał się takim małm karłem festiwalu CRF.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here