Rodzaje ulotek reklamowych

0

Ulotki reklamowe to jeden z najczęściej stosowanych chwytów marketingowych, który ma na celu dotarcie do szerszego grona klientów. Dodatkowo w parze z ich dużą ilością idą również niskie koszty druku ulotek. Nic więc dziwnego, że od lat cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Dlatego też wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, stworzyliśmy szeroką ofertę dostępnych w formatach A3, A4, A5, A6, DL oraz DLx2, które realizujemy w druku jedno- oraz dwustronnym. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz rodzajami ulotek reklamowych.

Papier do ulotek — jaki rodzaj?

Większość ulotek standardowo drukuje się na kredzie 130 g lub 170 g. Dostępna jest ona w wersji matowej oraz błyszczącej. W trosce o bardziej wymagających klientów, którym zależy na jak najlepszej jakości wydruku ulotek, oferujemy również możliwość ich wydrukowania na papierze kreda 250g, który również dostępny jest w wersji matowej oraz błyszczącej. Przy wyborze gramatury papieru warto pamiętać, że im jest ona większa, tym grubsza będzie wydrukowana na nim ulotka.

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie jednak wybór tradycyjnego podłoża, czyli kredy matowej o gramaturze 130 g.

Rodzaje ulotek składanych

Ulotka składana to rozwiązanie, które cieszy się nie tylko dużą funkcjonalnością, ale pozwala na zagospodarowanie treści ulotki w różnych jej sekcjach. Zazwyczaj drukowane dwustronnie, charakteryzują się dużą przejrzystością oraz tym, że są czytelne. Wśród nich oferujemy ulotki:

  • – Składane na pół — czyli na dwie części, co w sumie daje aż cztery strony do zadruku! Powierzchnia każdej z nich jest zazwyczaj równa, aczkolwiek zdarza się, że realizujemy również zamówienia niestandardowe;
  • – Składana na trzy w tzw. cetkę — to ulotka składana na trzy części w taki sposób, by jej boczne części zbiegły się w jej środku. Widząc ulotkę z boku, posiada ona kształt litery „C”;
  • – Składana na trzy w tzw. zetkę — to inaczej ulotka, która posiada części złożone w harmonijkę. Widząc ulotkę z boku, posiada ona kształt litery „Z”.

Więcej rodzajów ulotek reklamowych można znaleźć w drukarni Zebra Print https://zebradruk.pl/. Oferują ulotki standardowe, składane oraz Premium.

W ramach oferowanych usług służymy również uprzejmie bezpłatnym doradztwem w kwestii doboru rodzaju ulotki, do jej przeznaczenia. Doświadczenie nauczyło nas, że modele składane na trzy świetnie sprawdzają się m.in. w roli katalogów produktów. Ulotki harmonijkowe świetnie sprawdzają się natomiast w roli restauracyjnego menu. Ulotki składane na pół mogą natomiast posłużyć również w roli zaproszenia.

Uszlachetnienia

Jeżeli zależy Ci na tym, by ulotka miała zwiększoną odporność na wilgoć, opady lub promieniowanie UV, pod wpływem którego może blaknąć — w tym wypadku lepiej jest wybrać modele pokryte dwustronną folią błyszczącą. To rozwiązanie skutecznie przedłuży żywotność ulotki, a ponadto doda jej również bardziej eleganckiego wyglądu. Do najpopularniejszych uszlachetnień należą:

  • – Folia błysk. — pokrywanie ulotek dodatkową folią o wysokim połysku;
  • – Folia mat. — pokrywanie ulotki dodatkową warstwą folii ochronnej o matowym odcieniu;
  • – Lakier UV 3D wybiórczy — do stosowania na grubszym papierze w celu wyeksponowania (np. czcionki) grubszą powierzchnią lakieru;
  • – H-UV Drip off – polega na wybiórczym zastosowaniu błyszczącego efektu lakierem wybiórczym;
  • – H-UV Soft Touch Coating – metoda ta zabezpiecza ulotkę przed powstawaniem na niej śladów palców oraz smug;
  • – Lakier High Gloss UV – ulotka zostaje pokryta środkiem zwiększającym połysk, dzięki czemu kolory są jeszcze bardziej nasycone;
  • – Złocenie i srebrzenie – czyli tzw. hotstamping, z pomocą którego otrzymuje się ulotki Premium.

Decydując się na wydruk ulotek, zawsze warto skorzystać z usług renomowanej firmy, która w rzetelny sposób wywiąże się z realizacji zamówienia. Warto również pamiętać, że im większa ich ilość, tym z reguły niższa jest ich cena — w przeliczeniu na każdą sztukę!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here