Leśnicy pomogą poznać okoliczną florę

8

Pracownicy Nadleśnictwa Lubaczów będą oznaczać rośliny, które użytkownicy facebooka uwiecznią na zdjęciu i prześlą leśnikom. Fotografie nadsyłać będzie można od 10 do 14 maja.

Fot. elubaczow.com

Zdjęcia muszą spełniać określone warunki. Przedstawiać powinny dziko rosnące rośliny zielne, drzewa, krzewy znajdujące się w zasięgu Nadleśnictwa Lubaczów – w lesie, na łące, na mokradle.

Akcja ma zachęcić nas do spacerów na łonie natury.

– Przypuszczamy, że wielokrotnie podczas leśnych spacerów obserwowaliście kwitnące rośliny runa, a także drzewa i krzewy, ale nie wiedzieliście jakie to gatunki. – mówią leśnicy.

Ponadto dla miłośników przyrody i gatunków roślin przygotowali niespodziankę.

– W tym okresie też będziecie mogli skorzystać bezpłatnie z www.atlas-roslin.pl ; Login: nllubaczow, haslo: kims Dzięki temu będziecie mogli zapoznać się z dokładną charakterystyką i opisem gatunku, który oznaczyliśmy. – mówią leśnicy.

Dołączcie do wydarzenia na facebooku by być na bieżąco.

AH, elubaczow.com

8 komentarze

  1. Wyszukałem w Internecie, że P. M. Bustowski z Konfederacji Rolniczo – Konsumenckiej prowadzi spór z firmą Animex (producent mięsa), ale dalej nie wiem jaki to ma związek z nasza akcją, „glifosatem” i „kasą na badanie dzieci”.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here