KS ZDRÓJ Horyniec-Zdrój pozyskał sporo środków na działalność

0

KS ZDRÓJ Horyniec-Zdrój pozyskał środki na organizację zajęć dla zawodników i turniejów sportowych. W sumie Klub otrzymał z różnych źródeł aż 157 360 zł.

KS ZDRÓJ Horyniec-Zdrój ubiegał się o wsparcie finansowe do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu startując do różnych konkursów grantowych. Z programu „Umiem Pływać 2021” otrzymał 40 tys. zł. W ramach zadania członkowie grupy, a przede wszystkim Gminna Akademia Piłkarska ZDRÓJ, w której obecnie trenuje 73 dzieci, przejdą kurs pływania na basenie w Horyńcu-Zdroju. Zajęcia rozpoczął się na wakacjach (po remoncie basenu) i potrwają do późnej jesieni.

40 tys. zł pozyskano również z programu „Sport Wszystkich Dzieci 2021”. Wnioskodawcy zapewniają, że w ramach działań zorganizują dwa duże wydarzenia sportowe. Ponadto Klub postarał się o pozyskanie środków dla nieco starszych miłośników aktywności fizycznej. Dla seniorów zorganizowany zostanie turniej ZDRÓJ CUP. Na jego przygotowanie pozyskano 10 tys. zł.

Oprócz dotacji rządowych, KS ZDRÓJ Horyniec-Zdrój otrzymał także środki na działalność z Gminy Horyniec-Zdrój w wysokości 52 tys. zł. Dodatkowo Klub wspierany jest przez przedsiębiorców, instytucje i osoby prywatne. Od Nadleśnictwa Oleszyce otrzymał 4300 zł, a od Nadleśnictwa Narol – 2000 zł, które przeznaczone są na dofinansowanie dresów dla dzieci z Gminnej Akademii Piłkarskiej ZDRÓJ. Młodzi zawodnicy otrzymają także komplety piłkarskie sfinansowane przez przedsiębiorcę proszącego o anonimowość, plecaki sportowe, które ufundował Zenon Szczegieł z firmy  DECCOR STUCCO (1980 zł) oraz bidony o łącznej wartości 500 zł od Walerii Rejman (NZOL OSTOJA). Ponadto Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła zakupiła puchary (1280 zł).

– W imieniu zarządu naszego klubu, zawodników drużyn młodzieżowych i seniorów oraz rodziców chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom oraz osobom, które zaangażowały się w pomoc w pozyskaniu tych środków, mamy nadzieję, że spełnimy oczekiwania wszystkich zainteresowanych. – mówi Paweł Maksymiec, Prezes Zarządu Klubu Sportowego Zdrój Horyniec-Zdrój.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here