Pamięci mieszkańców Wólki Krowickiej

0

Z okazji 77. rocznicy spalenia wsi Wólka Krowicka, w niedzielę (25.04) delegacje Gminy Lubaczów i mieszkańcy miejscowości złożyły wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą.

W uroczystości wzięły udział delegacje: Potomków Rodzin Pomordowanych, Strzelców i Harcerzy, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisich Jamach, Sołectwa Wólka Krowicka, Samorządu Gminy Lubaczów oraz Jednostek Kultury GOK i GBP. Złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze przed pamiątkową tablicą znajdującą się w przedsionku kościoła pw. Matki Kościoła w Wólce Krowickiej. Poświęcona ona jest okrutnie zabitym w noc z 24 na 25 kwietnia 1944 r. przez oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii, ale również ofiarom II Wojny Światowej.

Z racji tego, że w tegorocznych obchodach osobiście nie mógł uczestniczyć Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów, w jego imieniu Roman Cozac – Przewodniczący Rady Gminy odczytał list.

– Mimo iż tegoroczne uroczystości mają skromny charakter, nie brakuje w nich zaangażowania i postawy pełnej szacunku dla historii i ludzi. To ten symboliczny gest ocala od zapomnienia oraz kształtuje młode pokolenie.- napisał Wiesław Kapel.

W ramach uroczystości odprawiona została również msza święta sprawowana przez ks. Jana Słotwińskiego – Proboszcza parafii w Lisich Jamach.

Galeria zdjęć, fot. gminalubaczow.pl

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here