Jak będą wyglądać komunie w Lubaczowie i okolicy?

1

Czy w tym roku w lubaczowskich i okolicznych parafiach odbędzie się Pierwsza Komunia Święta? Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek decyzję pozostawił duszpasterzom i rodzicom.

Fot. W ubiegłym roku większość Pierwszych Komunii Świętych została przełożona. W lubaczowskiej parafii pw. Św. Karola Boromeusza dzieci przystąpiły do niej w sierpniu.

Zbliża się maj – tradycyjny czas Pierwszych Komunii Świętych. To ważna uroczystość, w której zazwyczaj udział bierze cała rodzina i zaproszeni goście. W tym roku na przebieg uroczystości i sposób ich celebrowania znów wpływ ma pandemia. Rok temu większość uroczystości została przełożona na późniejsze miesiące. Teraz Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek decyzję o zorganizowaniu Pierwszych Komunii Świętych zostawił proboszczom i rodzicom.

– Ufam, że dokona się to w oparciu o najlepsze rozeznanie lokalnej sytuacji i z największą troską o dobro duchowe oraz bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich parafian. – pisze w komunikacie Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek.

W Lubaczowie wszystko wskazuje na to, że ten sakrament udzielony zostanie dzieciom zgodnie z planem, czyli już w maju. W parafii św. Karola Boromeusza Pierwsza Komunia Święta odbędzie się 9 maja o godz. 10:00. Z kolei w Konkatedrze zaplanowana ona została na 16 maja. Terminy majowe zostały utrzymane także w innych okolicznych parafiach.

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie nie tylko w życiu każdego dziecka, ale i całej rodziny. Warto się do niego odpowiednio przygotować i z wyprzedzeniem zaplanować nie tylko udział w uroczystej mszy świętej. Zorganizować trzeba również przyjęcie komunijne. Na chwilę obecną obiekty nie mogą organizować przyjęć, ale lokalne restauracje, jak choćby ta w Kresowej Osadzie, przygotowały pakiety cateringowe. W ofercie jest zresztą nie tylko catering, ale także możliwość wypożyczenia naczyń i sztućców, mebli, dekoracji czy dmuchańców.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here