Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy. Rekordzista pędził 141 km/h

0

Policjanci z lubaczowskiej drogówki od początku roku zatrzymali prawo jazdy dziesięciu kierowcom. W dziewięciu przypadkach powód był ten sam – nadmierna prędkość. W jednym przypadku powodem zatrzymania prawa jazdy było przewożenie pasażera powyżej liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Podlaska Policja

Od początku roku na terenie naszego powiatu 9 kierujących straciło uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę. Rekordzistą okazał się kierowca nissana, który pędził z prędkością 141 km/h w obszarze zabudowanym.

Tylko wczoraj (20.04) policjanci ruchu drogowego w miejscowości Ruda Różaniecka zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Jeden z nich 56-letni mieszkaniec Zamościa hyundaiem jechał z prędkością 106 km/h, natomiast drugi 60-letni mieszkaniec Lublina, kierujący skodą poruszał się z prędkością 109 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Jeden kierowca stracił swoje uprawnienia za przewożenie pasażera powyżej liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym.

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy i zostali ukarani mandatami. Policjanci ostrzegają przed brawurą i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here